امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۹:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144535
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 68
زهرا سجادی در گفت‌و گو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به ایام پیروزی انقلاب اسلامی گفت: من در سال 57 دوران ...

زهرا سجادی در گفت‌و گو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به ایام پیروزی انقلاب اسلامی گفت: من در سال 57 دوران دبیرستان خود را به اتمام رساندم و در رشته علوم آزمایشگاهی در دانشگاه قبول شدم. اما زمانی که برای ثبت نام رفتم مسئول آموزش بعد دیدن مدارک به عکس من ایراد وارد کرد و گفت: چون عکس شما با چادر گرفته شده است ما این عکس را قبول نداریم و من رفتم و این بار با مقنعه عکس گرفتم مجدد به آموزش دانشگاه مراجعه کردم که این بار در مخالفت با ثبت نام من گفتند، ما اصلاً با چادر و مقنعه مخالفیم شما دانشگاه را با مسجد اشتباه گرفته‌اید و همان بهتر که در خانه‌هایتان بمانید.

وی ادامه داد: در آن شرایط به دلیل این که تعداد مجروحان بسیار زیاد بود و حتی دکتر داروسازی وجود نداشت که بتوانیم داروهای مورد نیاز آنها را تامین کنیم دوستان به من پیشنهاد دادند که در دانشگاه حتما ثبت نام کنم و این بار با یک روسری بزرگ عکس گرفتم و دوباره به دانشگاه مراجعه کردم که مسئول آموزش دانشگاه این بار با لحنی توهین‌آمیز گفت، اگر می‌خواهی در این دانشگاه درس بخوانی باید با کلاه پرستاری و به گونه ای عکس بگیری که گوش‌هایت کاملاً مشخص باشد که آنجا بود بنده مدارکم را تحویل گرفتم و از درس خواندن در دانشگاه اصفهان در آن زمان منصرف شدم و گفتم اگر قرار باشد که به هدفی برسیم که وسیله آن گذشتن از حجاب باشد آن را قبول ندارم.

این کارشناس امور زنان افزود: باید دقت کنیم که برای چه انقلاب کردیم هدف ما از انقلاب این بود که ارزش‌ها تثبیت شود و ارزش‌ها جایگزین ضدارزش‌ها شود اگر آن همه تمسخر و اهانت را قبول کردیم برای این بود که ارزش‌های اسلام در جامعه حاکم شود.

سجادی خاطرنشان کرد: متاسفانه هم اکنون شاهد هستیم همانطور که در دوران اصلاحات یک سری ارزش‌ها را زیر سؤال برده‌ بودند و می‌خواستند آن‌ها را از بین ببرند امروز دوباره آن برنامه‌ها در دستور کار مسئولان قرار گرفته است.

وی افزود: تک خوانی زنان و وضعیت کنونی وزارت ارشاد را همگی شاهد هستیم و با این که علما تک خوانی را برای زنان تقبیح کرده‌اند اما همچنان وزارت ارشاد به کار خود ادامه می‌دهد و وزارت‌خانه‌های دیگر نیز از آن استقبال می‌کنند به گونه‌ای که می ‌خواهند قبح آن شکسته شود و این موضوع برای همه عادی شود.

دبیر انجمن زنان مبارز انقلاب اسلامی گفت: البته مسئولان وزارت ارشاد می‌گویند تک خوانی برای زنان نداریم و این همخوانی است اما در حقیقت آنچه که وجود دارد تک خوانی زنان با ریتم خاص است و صدای مرد در زیر صدای زن قرار دارد. 

سجادی ادامه داد: متاسفانه همان حرکتی که در زمان اصلاحات انجام می‌شد و با تحقیق و تفحص و تمام شدن دولت اصلاحات بی‌بهره ماند متاسفانه امروز مجدداً به آن پرداخته می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در زمان اصلاحات معاون بین‌الملل مرکز امور زنان بود و اطلسی را برای سازمان ملل آماده و ارسال کرد که در آن وضعیت زنان کشور سیاه نمایی شده بود و اگر اشکالاتی نیز وجود داشت آن اشکالات را بزرگنمایی کرده بودند و با ظاهری زیبا آن را برای سازمان ملل ارسال کردند.

این کارشناس امور زنان گفت: یکی از مواردی که مجلس برای تحقیق و تفحص از مرکز امور زنان به آن تکیه کرد همان مورد بود و هم اکنون مجددا این کار انجام شده است و اطلسی را برای سازمان ملل و حضور در اجلاس اسکاپ آماده کرده‌اند که بحث حقوق زنان و دختران در آن مطرح شده است.

سجادی افزود: یکی از مواردی که به آن پرداخته شده است بحث حاملگی نوجوانان است که باید از مسئولان پرسید آیا واقعا مشکلات ما با جوامع غربی یکی است که با آنها تفاهم نامه امضا می‌کنیم.

وی ادامه داد: الحمدلله کشور ما از بسیاری جهات مصون است اما با این تفاهم نامه ها و همسان نگاه کردن به کشورهای دیگر ایران و ارزش‌های ایران را زیر سوال می‌برند کشور ما یک کشور ارزشمند و مسلمان است و به اهل‌بیت و قرآن توجه دارد. مسئولان ما فراموش نکنند که مردم ایران از همه چیز خود می‌گذرند اما از ارزش‌های خود هرگز جدا نمی‌شوند.

این کارشناس امور زنان افزود: اگر ما انقلاب کردیم به خاطر ارزانی نبود انقلاب کردیم تا اسلام و ارزش‌های اسلامی در جامعه حاکم شود و مسئولان باید هشیار باشند که در یک جامعه اسلامی مسئولیت را پذیرفته‌اند و باید پاسخگوی خون شهدا باشند.

سجادی ادامه داد: مجددا شاهد هستیم آموزش‌های خاصی در روستاها برای دختران آغاز شده است که مطالبی را بر ای دختران با سنین پایین آموزش می‌دهند که به ‌هیچ وجه صلاحیت آن را ندارند و مسئولان باید بدانند این موضوعات دغدغه جامعه ما نیست که با عنوان یک موضوع اساسی در اجلاس‌های جهانی به آن پرداخته شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها