امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۱۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144536
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 69
فاطمه آلیا در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به طرح ملیکا گفت: در دوره اصلاحات مرکز مشارکت زنان ...

فاطمه آلیا در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به طرح ملیکا گفت: در دوره اصلاحات مرکز مشارکت زنان طرحی را به عنوان ملیکا مطرح کرد و در جلسه توجیهی این طرح گفته شده بود می‌خواهند به مدیرانی که قصد حضور در مجامع بین‌المللی را دارند آموزش‌های لازم داده شود تا آمادگی حضور در این مجامع را داشته باشند.

وی ادامه داد: این طرح رویکرد داخلی نداشت و هم اکنون معاونت امور زنان ریاست جمهوری تصمیم دارد به فعالیت‌های آن زمان بازگشت داشته باشد و به جای اینکه به مطالبات زنان در داخل پرداخته شود چنین مباحثی مطرح می‌شود.

آلیا افزود: با تحقیق و تفحصی که صورت گرفت که مستندات آن نیز هنوز موجود است مشخص شد هر کدام از حروف انگلیسی طرح ملیکا (melica) حروف اختصاری کلمه‌ای بود که آن گروه و دیدگاه‌هایی که در آنجا ارائه می‌شد ترویج‌دهنده نظرات فمنیستی بود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: ضمن اینکه ما موافق هستیم تعاملات بین‌المللی باید گسترش پیدا کند اما تأکید ما برای معرفی فرهنگ خودمان است و برجسته‌سازی فرهنگ غرب مورد تأیید نیست در حالی که طرح ملیکا تنها به دنبال برجسته‌سازی فرهنگ غربی بود و موضوع مطالبه ما از دنیا در مورد ظلمی که غرب به زنان انجام داد در این طرح مطرح نمی‌شد.

آلیا افزود: متولیان این موضوع باید توضیح دهند که عقبگرد به مشی 12 سال گذشته چه لزومی دارد. آیا خلاقیت‌های جدیدی در حوزه زنان وجود ندارد و با توجه به نسل جوان و اندیشمند کشور ما چه اصراری دارند تمام برنامه‌های دوره اصلاحات را احیا کنند؟ آیا هدف آنها تقویت دوران اصلاحات است؟

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها