امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۳:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144537
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 69
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بوشهر، ابراهیم فروزانی صبح امروز در نشست بررسی طرح‌های گردشگری استان بوشهر اظهار داشت: اقتصادی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بوشهر، ابراهیم فروزانی صبح امروز در نشست بررسی طرح‌های گردشگری استان بوشهر اظهار داشت: اقتصادی پایدار است که از بطن و علایق فرهنگی بیرون بیاید و این اقتصاد پایدار است که می‌تواند به لحاظ اجتماعی و اقتصادی تداوم داشته باشد.

وی بیان کرد: اقتصاد دنیا وابسته به خلاقیت و نوآوری است و انسان‌ها باید این خلاقیت را به وجود بیاورند.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر گفت: ارتباطات عمومی و فرهنگی را از طریق افراد فرهنگی و رسانه‌ای حفظ خواهیم کرد و سعی می‌کنیم تصویر ویژه‌ای از میراث فرهنگی عرضه کنیم.

فروزانی اظهار داشت: به دنبال این هستیم که زمینه‌ای فراهم کنیم تا کارکردهای میراث فرهنگی برای تمام اقشار مشخص شود.

وی بیان کرد:  میراث فرهنگی سرمایه هر استان است و حتی از نظر اقتصادی هر قدر بتوانیم فرهنگ را بهتر معرفی کنیم امکان اینکه فرصت بیشتری برای اقتصاد شهر و استان جذب کنیم بیشتر است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر خاطرنشان کرد: بی‌توجهی به میراث فرهنگی و گردشگری در کشور سیستماتیک است اما این اراده در دولت جدید وجود دارد که بر مشکلات این حوزه غلبه کرده و مسیر جدیدی را باز کند.

فروزانی تصریح کرد: برای توجه به مشکلات عرصه میراث فرهنگی و گردشگری، برای حل این مشکلات به یک عزم ملی نیاز داریم و باید اقداماتی انجام دهیم که این بخش دارای مزیت نسبی شود که البته هنوز این اتفاق نیفتاده است.

وی اضافه کرد: برای جذب سرمایه‌گذار در عرصه گردشگری تمام دستگاه‌ها باید با هم همکاری کنند تا ضمن برداشتن موانع بوروکراتیک، زمینه حضور سرمایه‌گذاران را فراهم کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع و گردشگری استان بوشهر با اشاره به تدوین سند توسعه میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر که در سفر رئیس جمهور تفاهم‌نامه آن بین استانداری بوشهر و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر بسته شد، خاطرنشان کرد: خوشحال می‌شویم این سند همکاری نقد شود تا اولویت‌ها و کمبودهای این سند شناسایی شود.

فروزانی افزود: این سند می‌تواند در 3 سال آینده چارچوب استراتژیکی برای فعالیت‌های میراث فرهنگی و گردشگری بوده و پوشش دهنده عملکرد ما در 10 سال آینده باشد.

انتهای پیام/2255/و30/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها