امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144548
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 31
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان، معاون وزیر و رئیس سازمان ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان، معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به مناسبت دهه مبارکه فجر پیامی صادر کرده است.

در این پیام آمده است: دهه‌ فجر انقلاب اسلامی، نویدی برای آینده‌ جهان اسلام و تجربه‌ا‌ی دوباره از کارآمدی دین برای اداره‌ دنیای انسان‌هاست.

دنیایی که در آن کرامت ذاتی انسان محترم و حق و اراده‌ انسان برای ترسیم آینده خویش محفوظ باشد.

پیروزی انقلاب اسلامی در چهار دهه پیش، دکترین نوینی را برای اداره‌ جامعه‌ انسانی با فرهنگ سیاسی و اجتماعی در چارچوب مشروع و عرف شناخته شده عرضه کرد و کار آمدی آن را نیز در برابر دیدگان و قضاوت افکار عمومی بیش از سه دهه به داوری و ارزشیابی گذاشته است.

در ادامه این پیام آمده است: این دکترین جدید هنگامی وارد میدان رقابت با دو اردوگاه سیاسی، اجتماعی و فلسفیِ سنگین شد که تقریبا تمام دنیا در دو بلوک غرب و شرق و یا آوردگاه نظامی ناتو و ورشو سازماندهی شده بود.

اما پیام انقلاب اسلامی که از جنس دعوت آسمانی انبیاء الهی است، از آغازین روز فجر دولت خود، دنیای سرخورده از نظام سرمایه‌داری غرب و فلسفه‌ لیبرال دمکراسی آن را در تنگنا قرار داد و وابستگان به اردوگاه کمونیزم شرقی را که در آستانه‌ یأس و نومیدی از حاکمیت دیکتاتوری پرولتاریا نَفَس نَفَس می‌زد، در حیرت فرو برد.

نظام سیاسی و اجتماعی جدید نه تنها یک انقلاب در جغرافیای ایران، بلکه با راهبرد اساسی "نه شرقی، نه غربی" به نفی سلطه در عرصه‌ بین الملل پرداخت و بدون واهمه و گرایش به یکی از قطب بندیها و یا وابستگی به بلوک‌های نظامی، البته با پذیرش هزینه‌ مواجهه با هر دو ، شعار "استقلال و آزادی" را در افق اندیشه و عمل ملی و فرا ملی رونمایی کرد و برآیند شعار "نه شرقی، نه غربی" و " استقلال و آزادی" را در چهره‌ جمهوری اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) و با اتکاء به آراء مردمی به عنوان نظام سیاسی و دولتی مستقر برای جامعه‌ جهانی به رسمیت شناساند.

به گزارش فارس، در ادامه پیام آمده است: پژواک این اندیشه‌ سیاسی که صد البته خود نتیجه‌ یک فرهنگ ریشه‌دار و قویمِ منبعث از اسلام با پشتوانه‌ چهارده قرن تجربه مواجهه و رقابت تمدنی با مدنیت‌های گوناگون از کرانه‌های باختری اندلس تا خاور دور و از قلب اروپا و آمریکا تا میانه‌های آفریقا است، دوباره با طراوتی دیگر و آهنگی دلپذیرتر جان بشریت جای گرفته در همین سرزمین‌ها را مخاطب قرار داده است.

هرسال که از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد، شعاع تابش خورشید اسلام بیشتر می‌شود و پیام آسمانی محمد(ص) به زبان پارسی نه تنها جان تازیان به دور افتاده از قرآن عربی او را گرمتر می‌کند، بلکه انجیل و تورات را در تفسیری حقیقی به نوای دلکش داوود و به دور از تحریف احبار و رهبان به گوش دل‌دادگان صلح عیسی و قیام موسی بازخوانی می‌کند.

پس عجیب نیست اگر کلید داران بتخانه‌ قریش با یهود بنی قریظه هماهنگ شوند و یا پیروان قیصر و کسری در مواجهه با پیام محمد(ص) با یکدیگر دست دوستی بدهند و در جغرافیای خیالی خویش با گشاده دست و تنگ نظری با قرآن و پیام عدالت و وحدت و صلح و دوستی او بستیزند.

انقلاب اسلامی از تنگه‌ احد عرب جاهلی و حتی از دره‌ هولناک حنین هوازن رهیده است.

پیام انقلاب اسلامی در فتح‌الفتوح دلها نه تنها پارسیان را تا به ثریا برده است، بلکه فرّ و شکوه توحیدی سفیر خود را از دروازه‌های شام و فلسطین به افق‌های دور دست نشانه رفته است و کشتی آن بر جودی جبل‌الطارق درحال لنگر انداختن است.

امسال در سالگرد انقلاب اسلامی رهروان راه محمد(ص) و عاشقان عدالت مهدی(عج) با صلابت‌تر از 36 سال‌گشت انقلاب اسلامی، شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی را با تفسیر رهبر بزرگ انقلاب اسلامی به زبان مهر و محبت و صلح و عدالت بر صفحه‌ عقلانیت و عزت و حکمت خواهند نگاشت تا ارمغان آنها برای نجات جهان مضطرب از خشونت و ترور و وحشت و فساد نظام سلطه باشد.

میعاد ما روز بیست و دوم بهمن و میقات ما رودخانه‌ جاری انقلاب اسلامی از هر نقطه ایران تا میدان آزادی.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها