امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144549
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 32
علی یزدانی، دندانپزشک در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس،‌اظهار کرد: مسواک زبر همراه با خمیردندان باعث سائیده شدن طوق دندان از سمت ...

علی یزدانی، دندانپزشک در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس،‌اظهار کرد: مسواک زبر همراه با خمیردندان باعث سائیده شدن طوق دندان از سمت لثه می‌شود. یعنی نه تنها برای تمیز کردن دندان استفاده از مسواک زبر لازم نیست بلکه عوارضی را برای دندان ایجاد می‌کند.

وی افزود: زمانی که طوق لثه سائیده می‌شود ناخن در محل تلاقی لثه و دندان گیر می‌‌کند بنابراین باید از استفاده مسواک زبر خودداری کرد.

یزدانی خاطر نشان کرد: متأسفانه برخی افراد با مسواک مقابل تلویزیون می‌نشینند و یک ربع یک ناحیه از دندان را توسط مسواک می‌سایند. در صورتی که تنها می‌خواهیم خمیری نرم را از روی دندان پاک کنیم.
وی در رابطه با مدت زمان کارآیی مسواک نیز گفت:‌ تا زمانی که فرم الیاف مسواک تغییر نکرده باشد می‌توان از مسواک استفاده کرد.

این دندانپزشک تأکید کرد: مسواکی که گران قیمت هستند الزاماً کارآیی بیشتری در قیاس با سایر مسواک‌ها ندارند، بنابراین مردم الزاماً به دنبال مسواک‌های مشهور و گرانقیمت باشند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها