امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144550
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی امیر سوادکوهی در دومین کنگره مراقبت‌های ویژه کشور گفت: موضوع ICU در ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی امیر سوادکوهی در دومین کنگره مراقبت‌های ویژه کشور گفت: موضوع ICU در کشور جدید نیست اما متولی خاصی نداشته و به طریق گذشته بیماران بستری و مشاوره‌هایی به آنها داده شده است بنابراین آمار مرگ‌ و میر نیز در این حوزه بالا بوده است.

وی ادامه داد: در 10 سال پیش مرگ‌ومیر در این بخش 45 درصد بوده بنابراین همتی می‌طلبید که در این بخش مدیریت واحد ایجاد شود تا مدیریت بر درمان به خوبی انجام گیرد.

سوادکوهی با اشاره به راه‌اندازی فلوشیب مراقبت‌های ویژه در وزارت بهداشت گفت: در سال 84 اولین دوره از رشته تخصصی مراقبت‌های ویژه در سه دانشگاه تهران، ایران و شهید بهشتی پذیرش شد و اکنون طبق آمارهای وزارت بهداشت بخش‌هایی که توسط فلوشیب ICU اداره می‌شود بسیار دقیق‌تر از گذشته است.

رئیس انجمن مراقبت‌های ویژه ایران افزود: روزانه بررسی بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه توسط افراد فوق‌تخصص انجام می‌شود به طوری که میزان مرگ‌ومیر در کشور به آمارهای جهانی یعنی 18 تا 24 درصد نزدیک شده است.

وی گفت: تخت‌های ICU اکنون وجود دارد اما اینکه نزدیک به استانداردهای جهانی باشد جای بحث دارد اکنون 4500 تا 4800 تخت ICU موجود است و وزارت بهداشت بودجه 1500 تا 2000 تخت را برای سال آینده در نظر گرفته است و این نشان می‌دهد این رشته راه خود را شناخته و پیش می‌رود.

سوادکوهی گفت: هنوز هم از نظر تعداد تخت استاندارد و تعداد فارغ‌التحصیلان عقب هستیم و باید 10 درصد تخت‌های بستری بیمارستان‌ها به بخش ICU اختصاص داده شود.

رئیس انجمن مراقبت‌های ویژه ایران گفت: بیمه‌ها نیز باید از نظر تعرفه پوشش را افزایش دهند، تعرفه‌های مراقبت‌های ویژه باید خوانده و دیده شوند، بیمه‌ها علیرغم اینکه این رشته فوق تخصص شده اما هنوز رشته‌های پایه را قبول دارند در حالی که رشته‌های فوق تخصصی همه با هم برابر هستند و باید حمایت شوند.

وی تأکید کرد: از وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی می‌خواهیم تعرفه‌های خدمات مراقبتهای ویژه را ببینند چرا که هر چه بیشتر این تعرفه‌ها رشد کنند مردم راضی‌تر خواهند بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها