امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۴:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144553
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجتبی عبداللهی امروز در جمع خبرنگاران در خصوص کارخانه زباله‌سوز گفت: هفته آینده این

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجتبی عبداللهی امروز در جمع خبرنگاران در خصوص کارخانه زباله‌سوز گفت: هفته آینده این کارخانه به صورت رسمی افتتاح می‌شود.

وی اضافه کرد: برای ساخت کارخانه‌های زباله‌سوز باید میلیاردها تومان هزینه شود.

وی با اشاره به اینکه قانون اجازه ساخت زباله‌سوز در شهر را نمی‌دهد، گفت: فقط اجازه ساخت در حاشیه شهر را می‌دهد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در بخش دیگر سخنانش در خصوص درختکاری در تهران گفت: امسال 5 میلیون اصل درخت در تهران کاشته می‌شود و عمده آنها زیتون است.

به گفته عبداللهی 3 هزار اصل درخت با بن 15 تا 20 سال است که 2 هزار اصله را در خیابان ولیعصر و هزار اصله درخت دیگر را در جاهای مختلف من‌الجمله تپه‌های عباس‌آباد می‌کاریم.

به گفته عبداللهی این درختان با بن بالا را از اصفهان وارد کرده‌ایم.

عبداللهی با اشاره به محله نظامی شهید شهران‌فر گفت: در این مکان چند صد هکتاری فضای سبز ایجاد می‌کنیم.

وی در بخش دیگر سخنانش در خصوص کاشت درخت در منطقه جماران گفت: 200 هکتار در کوهپایه جنوبی البرز و 130 هکتار در حصارک کن، 70 هزار هکتار در ولنجک و 70 هکتار در مجموعه هزار وی ک شهر درخت می‌کاریم.

عبداللهی در خصوص پارک جنگلی قوچک گفت: این پارک را از سازمان مراتع تحویل گرفتیم، هزار هکتار است و برای روز طبیعت آماده خواهیم کرد.

وی همچنین در بخش دیگر سخنانش در خصوص فضاسازی برای 22 بهمن گفت: آماده‌سازی جایگاه سخنرانی، ایجاد المان‌های گل لاله و ماشین‌های انقلاب از جمله فعالیت‌های شهرداری بوده است.

وی همچنین در خصوص زباله‌های بیمارستانی گفت: طبق قرارداد شهرداری از وزارت بهداشت بابت هر کیلو از زباله‌های بیمارستانی صد تا 500 تومان دریافت می‌کند. این در حالی است که روزانه 90 تن زباله بیمارستانی در تهران جمع‌آوری می‌شود و مشکل اصلی با بیمارستان‌ها نیست بلکه با کلینیک‌ها که عمل جراحی سرپایی انجام می‌دهند.

عبداللهی اضافه کرد وزارت بهداشت در این زمینه بسیار خوب عمل کرده و ما بنا داریم با کار مشترک سه‌جانبه اقدامات مؤثری انجام دهیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها