امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۱۸:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144575
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۴۶
تعداد بازدید: 108
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ادوارد اسنودن» پیمانکار پیشین سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) چهارمین فردی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ادوارد اسنودن» پیمانکار پیشین سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) چهارمین فردی است که آلمانی& zwnj;ها برای وی احترام زیادی قائل هستند. بنابر آخرین نظرسنجی‌ها اسنودن که اسناد جاسوسی‌ها آلمان از مقامات آلمانی از جمله «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان را افشا کرد، از لحاظ محبوبیت قبل از «میشائیل شوماخر» راننده مشهور مسابقات رالی قرار دارد. 

اسپوتنیک نوشت که در نظرسنجی «YouGov» که سیاستمداران، شخصیت‌های برجسته، ستارگان سینما از سراسر جهان دیده می‌شوند، اسنودن پس از «هلموت اشمیت» صدراعظم اسبق آلمان،«دالایی لاما» و «استفان هاوکینگ» فیزیکدان سرشناس قرار دارد.

این در حالی است که اسنودن از لحاظ محبوبیت در روسیه در جایگاه ششم و در دانمارک در رتبه هشتم قرار دارد. وی در سال 2014 برنده جایزه «فریتس‌باوئر»‌ را از اتحادیه اومانیست‌های آلمان دریافت کرده است.«گلن گرینوالد» خبرنگاری که با اسنودن همکاری داشته است هم برای کتابی در این زمینه سال گذشته جایزه‌ای دریافت کرد.

اطلاعاتی که اسنودن آنها را افشا کرده نشان دهنده جزئیات چگونگی تلاش گسترده ایالات متحده امریکا و انگلستان برای نظارت و جاسوسی گسترده، به ویژه از طریق اینترنت است. برخی از اسناد منتشر شده نشان می‌دهد اطلاعات مخابره شده مردم، در مقیاسی بسیار وسیع‌تر از آنچه پیش‌تر تصور می‌شد رهگیری و شنود می‌شود.
انتهای‌پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها