امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۲۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144589
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۴۶
تعداد بازدید: 81
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رایزنی‌های احزاب یمن برای حل بحران این کشور امروز مجددا آغاز شده است و احزاب سیاسی ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رایزنی‌های احزاب یمن برای حل بحران این کشور امروز مجددا آغاز شده است و احزاب سیاسی یمن پس از دو روز توقف مذاکرات، ساعتی پیش گفتگوهای خود با یکدیگر برای یافتن راه حلی جهت حل بحران این کشور را از سر گرفتند.

در همین ارتباط، شبکه اسکای‌نیوز گزارش داد که احزاب مختلف یمنی از جمله «کنگره ملی»، «جنبش اعتراضی جنوب یمن» و «انصارالله» بر سر تشکیل شورای ریاستی یمن به توافق رسیدند و منتظر موافقت احزاب «دیدار مشترک» متشکل از شش حزب، هستند.

کمیته های انقلابی یمن آمادگی خود برای اقدام لازم در صورت شکست مذاکرات امروز که آخرین روز مهلت رسیدن به توافق برای حل بحران است را اعلام کردند.

«علی العماد» عضو شورای سیاسی انصارالله در صفحه فیسبوک خود نوشت: اروپا تهدید کرد که اگر انصارالله تشکیل شورای ریاست‌جمهوری را اعلام کند، اقدام به تحریم‌ اقتصادی و رسانه‌ای این گروه خواهد کرد.

شبکه المنار نیز روز گذشته گزارش داده بود که شواهد و قرائن در یمن نشان می‌دهد که احزب سیاسی بر سر تشکیل شورای ریاستی به توافق رسیدند.

«کنفرانس ملی یمن» روز یکشنبه گذشته با صدور بیانیه‌ای، هرگونه دخالت خارجی را در این کشور محکوم کرد و برای حل بحران، به گروه‌های سیاسی یمنی سه روز مهلت داد.در بیانیه پایانی کنفرانس ملی یمن آمده بود که خلاء سیاسی و استعفاهای پی در پی رئیس جمهوری و دولت یمن به نفع طرح‌های خارجی و مانوری برای اجرای طرح ایالت‌های ششگانه است.کنفرانس ملی یمن به دعوت «عبدالملک الحوثی»، رهبر جنبش انصارالله روز جمعه گذشته در صنعا آغاز شد و روز یکشنبه به کار خود پایان داد.

انتهای پیام/ح

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار