امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۱:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144590
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۴۶
تعداد بازدید: 60
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ ای خواستار آتش‌بس موقت سه روزه برای توقف خشونت‌ها اوکراین شد.

وی در ابن بیانیه هدف از این آتش بس را دادن فرصت به غیرنظامیان برای خروج از مناطقی که کانون خشونت‌های چند روز اخیر بوده‌اند عنوان کرده است.

بر اساس گزارش ایتارتاس، خانم موگرینی در این بیانیه از تمامی بازیگران سیاسی در داخل شهر « دبالتسفه» و مناطق حومه‌ای آن خواسته این آتش‌بس را فوراً به اجرا درآورند.

وی در بخشی از این بیانیه با متهم کردن استقلال‌طلبان اوکراین به دامن زدن به خشونت‌های شهر دبالتسفه در شرق این کشور از تضعیف تلاش‌های سیاسی برای صلح در اوکراین بر اثر رخدادهای روزهای گذشته ابراز نگرانی کرده است.

موج تازه خشونت‌ها در اوکراین با حمله نیروهای امنیتی اوکراین به استقلال‌طلبان این کشور از چند روز پیش آغاز شده است. در دور تازه خشونت‌ها ده‌ها نفر کشته و مجروح شده‌اند.

استقلال‌طلبان اوکراین در روزهای اخیر تلاش کرده‌اند شهر کوچک «دبالتسفه» که بین دو شهر بزرگ دونتسک و لوهانسک قرار دارد را به محاصره خود درآورند.

  اهمیت راهبردی دبالتسفه از آن جهت است که خطوط ریلی متصل کننده دو شهر بزرگ یادشده، از این شهر می‌گذرد.

انتهای پیام/ا.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها