امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144597
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۴۶
تعداد بازدید: 78
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ژنرال پاول ایتون، مقام بلندپایه سابق ارتش آمریکا در یک پیام ویدئویی درباره مذاکرات ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ژنرال پاول ایتون، مقام بلندپایه سابق ارتش آمریکا در یک پیام ویدئویی درباره مذاکرات هسته& zwnj;ای ایران تأکید کرد متحدان کشورش از تحریم بیشتر ایران حمایت نمی‌کنند.

پیام ویدئویی آقای ایتون روز چهارشنبه در وبگاه «ووت وتز» قرار گرفت که هدف خود را نشر نظرات مقامات سابق ارتش آمریکا و اطلاع‌رسانی به عموم مردم درباره جنگ و مسائل نظامی اعلام کرده است. با آنکه ووت‌وتز ادعا می‌کند منافع حزبی ندارد برخی آن را به نماینده‌های دموکرات کنگره آمریکا نزدیک می‌دانند.

آقای ایتون که بین سالهای 2003 و 2004  فرماندهی عملیات آموزش نیروهای عراقی را به عهده داشت در پیام خود مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 را «مهم‌ترین مقطع اتخاذ تصمیمات راهبردی» برای آمریکا از زمان جنگ عراق دانست و گفت موفقیت این مذاکرات می‌تواند کلیه تحولات خاورمیانه را تغییر دهد و واشنگتن را امن‌تر کند.

ژنرال بازنشسته آمریکایی در ادامه با اشاره به تصمیم برخی نمایندگان کنگره آمریکا برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران آن را اقدامی «کوته‌بینانه و غیرسازنده» توصیف کرد و گفت: «متحدان ما از تحریم بیشتر ایران حمایت نمی‌کنند.»

نمایندگان سنای آمریکا، که از ابتدای سال جدید میلادی رسما کار خود را با اکثریت جمهوری‌خواه آغاز کرده، در حال حاضر دو طرح ضدایرانی را در نوبت معرفی دارند. طرح اول را «مارک کرک» و «رابرت منندز» در نظر دارند که خواهان تصویب تحریم‌های مشروط علیه ایران است. طرح دوم هم متعلق به «باب کورکر» و «لیندسی گراهام» است که خواهان تصویب هرگونه توافق با ایران، پیش از اجرایی شدن آن، در کنگره است.

بر اساس طرح کرک-منندز که گفته می‌شود حمایت بسیاری از سناتورها در هر دو حزب را به همراه خود دارد، تحریم‌هایی را به تصویب می‌رساند که در صورت «شکست مذاکرات یا عدم پایبندی ایران به توافق» اجرایی می‌شود. حامیان این طرح در تلاش هستند تا حد نصاب کافی برای «ضد-وتو» کردن آن را در میان نمایندگان سنا جلب کنند. بر اساس قوانین آمریکا، رئیس‌جمهور امکان وتوی مصوباتی که آرای دو سوم نمایندگان سنا را به دست آورده باشد، ندارد.

بر اساس طرح دیگر نیز که در سنای قبلی به صورت مشترک از سوی «باب کورکر» رئیس جدید کمیته روابط خارجی سنا و «لیندسی گراهام» دیگر سناتور جمهوری‌خواه به کنگره معرفی شده بود و تاکنون نتوانسته حمایت چندانی در میان دموکرات‌ها به

انتهای پیام/ا.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها