امروز : شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 28
۰۳:۰۹
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1446
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۰
تعداد بازدید: 220
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، سردار سعید قاسمی در مراسم پاسداشت گلعلی بابایی در خبرگزاری پیروان موعود ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، سردار سعید قاسمی در مراسم پاسداشت گلعلی بابایی در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس،‌ بیان داشت: گلعلی بابایی چهره‌ای است که از رفقای حبیب غنی‌پور بود که در لشگر 27 و احمد متوسلیان خوب درخشید.

وی اضافه کرد: از سال 61 تا کنون در غربت واقعی احمد متوسلیان قرار داریم که امیدواریم اگر زنده هستند وسیله آزاد شدنشان هرچه سریع‌تر فراهم شود.

* متأسفانه ما مرده‌پرست هستیم

قاسمی ادامه داد:‌ متأسفانه ما مرده‌پرست هستیم یعنی احمد پاریاب فرمانده گردان تا زمانی که در قید حیات بود نزد او نرفته و درباره‌اش قلم نزدیم اما برپایی مراسم بزرگداشت از سوی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس قابل قدردانی است که طبق آن نیز سازمان اوج در گذشته از یوسف‌علی میرشکاک و کسانی که دستی بر آتش و ادبیات داشتند تقدیر به عمل آورده است.
 


سعید قاسمی و فرزند شهید عباس کریمی در مراسم پاسداشت گلعلی بابایی
 

وی افزود: وقتی آثار یوسفعلی میرشکاک و یا شهید آوینی را مورد مطالعه قرار می‌دهیم به خوبی متوجه می‌شویم که آثار آنها درباره توسعه‌ای است که در این روزها مطرح می‌شود و سراشیبی‌های فرهنگی که مقام معظم رهبری شیوه زندگی را مطرح می‌کنند را می‌بینیم متوجه می‌شویم در گذشته آنها را پیش‌بینی کرده‌اند.
 
*قدر علمدار‌های فرهنگی انقلاب را باید دانست

قاسمی بیان کرد: باید قدر علمدار‌های فرهنگی انقلاب اسلامی را دانست چرا که تعداد آنها هم کم نیست که از جمله آنها می‌توان به حسین بهزاد و گلعلی بابایی اشاره کرد که هر دوی آنها با حال و هوا و دغدغه دیوانه‌وار در این حوزه به قلم زدن می‌پردازند.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری آثار گلعلی بابایی نظیر «همپای صاعقه» و «ضربت متقابل» را مطالعه کرده‌اند و فرمودند، «نیوشیدم»‌.
قاسمی با اشاره به دعوای محسن وزوایی با حاج احمد در زمین صبحگاه دو کوهه، عنوان کرد: جنگ تحمیلی گنج است که اگر از هرکجا آن را بیرون بکشیم باز جای کار دارد.
 


 

وی افزود: در گذشته یعنی در دوره‌های گذشته ریاست‌جمهوری وزیران فراری ارشاد که اکنون جزو اتاق فکر غرب هستند معتقد بودند که نباید درباره شهدا و نویسندگان ادبیات انقلاب اسلامی حرفی به میان آید چرا که اینگونه آثار در محافل و دانشگاه‌ها جایی ندارند اما بنده گواهی می‌دهم که با وجود آنکه تعداد اندکی از این آثار منتشر می‌شد دانشجویان آن را شخم می‌زدند و به نوعی این آثار جزو پرمخاطب‌ترین اثر به شمار می‌رفتند.

قاسمی بیان کرد: عطش واقعی که نسبت به هرچه غرب ارزش می‌گذارد، وجود ندارد چرا که وقتی خونی مظلومانه ریخته شد امتداد ثارالله است. خونی که خدا قیمت آن را داده و خریده است. یعنی اگر تو استمداد کنی خدا لوازم آن را فراهم خواهد کرد.

وی درباره برپایی مراسم بزرگداشت شهید آوینی که روز گذشته برگزار شد، گفت: یوسفعلی میرشکاک در این مراسم بیان کرده بود که در گذشته وقتی آثار شهید آوینی را مطالعه کرده بودم متوجه برخی از موارد نشدم اما خون پرده‌هایی از آن را کنار می‌زند.

قاسمی بیان کرد مقام معظم رهبری آثار حسین بهزاد و گلعلی بابایی را مورد مطالعه قرار داده و آثار آنها را کارهای خوب دانستند و فرمودند که نگارش این آثار را ادامه دهید چون پرقدرت است و به نوعی رهبر انقلاب به آنها نشاط می‌دهند.
 


مهدی همت ،سعید قاسمی و داود کریمی در مراسم پاسداشت گلعلی بابایی
 

وی با اشاره به این مطلب که هم‌اکنون کسی حال کتاب‌خواندن ندارد، ادامه داد: یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در کشور است که باید به آن اهتمام ویژه داشت. 

به گفته قاسمی آثاری که در راستای ادبیات دفاع مقدس و انقلاب اسلامی منتشر می‌شوند. بعد از گذشته یک دهه بیانگر رویدادهایی از آینده خواهند بود.

وی معتقد است برخی از نویسندگان ادبیات دفاع مقدس یا انقلاب اسلامی به صورت کنتراتی و سفارشی به خلق اثر در این راستا می‌پردازند اما گلعلی بابایی و حسین بهزاد به این مقوله بی‌توجه هستند.

قاسمی در پایان گفت: تعداد نویسندگانی که همانند گلعلی بابایی به خلق آثار ماندگار بپردازند بسیار اندک است امیدواریم مشکلات دنیای نویسندگان حل شود تا در این راه قدم بردارند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها