امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۶:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144608
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۴۶
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از سایت اطلاع‌رسانی کاخ سفید، «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از سایت اطلاع‌رسانی کاخ سفید، «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید امروز در جمع خبرنگاران حاضر شد و در خصوص موضع کابینه ایالات متحده در خصوص تحولات بین‌الملل به خبرنگاران پاسخ داد.

سوال ایرانی این جلسه به عملکرد مذاکره‌ای دولت جدید ایران مربوط بود؛ خبرنگاری از «ارنست» پرسید که آیا در طول دوره ریاست جمهوری «روحانی»، ایران و 1+5 به توافق هسته‌ای نزدیک‌تر شده‌اند.

آقای سخنگو در پاسخ گفت: «هنوز موانع زیادی بر سر راه رسیدن به توافق مانده است و در عین حال پیشرفت‌های قابل‌تجهی هم حاصل شده؛ البته شانس رسیدن به توافق کماکان 50-50 است.»

ایران و 1+5 تا 30 مارس یعنی 10 فروردین برای رسیدن به توافق بر سر چهارچوب سیاسی توافق هسته‌ای فرصت دارند.

بیرون آمدن خلبانان جنگنده‌های امارات از جمع خلبانان ائتلاف ضدداعش پس از انتشار تصاویر سوزانده شدن خلبان اردنی و تأثیر این اقدام بر دیگر کشورهای عرب عضو ائتلاف، محور سوالات پیاپی یکی دیگر از خبرنگاران بود.

آقای «ارنست» در پاسخ گفت که ایالات متحده به کشورهای دیگر اجازه می‌دهد که به صورت منفرد در خصوص نحوه همکاری نظامی با ائتلاف تصمیم بگیرند.

وی همچنین ابعاد دیگری از فعالیت‌ها را در راستای مبارزه با داعش دانست و گفت که کمک به بی‌خانمانان عراقی هم مانند حمله هوایی، در حکم کمک به ائتلاف ضدداعش است.

آمریکایی‌ها چندین سال است که به دلیل اجرای حکم قصاص (اعدام) در کشورهای اسلامی، بر این کشورها می‌تازند و آنها را به نقض حقوق‌بشر محکوم می‌کنند.

دولت اردن پس از زنده زنده سوختن خلبانش توسط عوامل داعش، امروز صبح خانم «ساجده الریشاوی» از اعضای القاعده را اعدام کرد؛ قرار بود این فرد با خلبان اردنی معاوضه شود.

خبرنگاری بر همین اساس پرسید که موضع آمریکا در برابر اجرای حکم اعدام در اردن چیست.

«جاش ارنست» گفت که این زن به اقدام تروریستی بسیار خطرناک متهم بوده و آمریکا کماکان در کنار کشور دوست یعنی اردن می‌ایستد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار