امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۹:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144612
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۴۶
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عدم تعیین موعدی برای پایان تحقیقات 6 ساله «سر جان چیلکوت» از جنگ عراق، ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عدم تعیین موعدی برای پایان تحقیقات 6 ساله «سر جان چیلکوت» از جنگ عراق، موجب عصبانیت نمایندگان پارلمان انگلیس شد.

بر اساس گزارش نشریه انگلیسی «ایندیپندنت»، «سر چیلکوت»، اشراف‌زاده انگلیسی که پیش از این رئیس دفتر خدمات اجتماعی انگلیس بود، ضمن خبر از تمدید مجدد تحقیقات، گفت که خانواده‌های 179 سرباز انگلیسی مقتول در جنک عراق، حق دارند هرچه زودتر حقیقت را در خصوص مرگ فرزندانشان بدانند.

«چیلکوت» با این حال در توجیه تعویق مکرر اعلام نتایج گفت که نمی‌خواهد با اعلام زمان دقیق انتشار گزارشش، امید دروغین به خانواده سربازان کشته شده بدهد.

تحقیقات این اشراف‌زاده از سال 2009 شروع شد و با تعویق ارائه گزارش پیش از اتنخابات عمومی ماه می گذشته، کمیته امور خارجی پارلمان وی را به عدم اعلام نتایج به دلیل در پیش بودن انتخابات متهم کرد، شلیکوت اما گفت که دلیل این تعویق، آماده نبودن نتایج است.

تحقیقات شیلکوت تاکنون 9 میلیون پوند هزینه دربرداشته است.

آقای شیلکوت یکی دیگر از دلائل اصلی به درازا کشیده شدن تحقیقات را، روند طولانی قانع کردن «جورج دابلیو بوش» و «تونی بلر» به انتشار متن مذاکراتشان پیش از حمله به عراق اعلام کرد.

آمریکا و متحدانش سال 2003 برای یافتن و انهدام سلاح‌ اتمی به عراق حمله کردند ولی پس از 12 سال هنوز سلاح‌های مورد ادعای غربی‌ها پیدا نشده‌اند.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها