امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144617
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۰۵
تعداد بازدید: 259
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، مسعود سلطانی‌فر دقایقی پیش در حاشیه بازدید از موزه هنرهای تزئینی در جمع خبرنگاران اظهار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، مسعود سلطانی‌فر دقایقی پیش در حاشیه بازدید از موزه هنرهای تزئینی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مشکلات موزه‌داران بخش خصوصی تامین مکان برای نمایش این آثار است.
وی افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده مقرر شد تا بعضی از خانه‌های تاریخی که نسبت به آثار فاخر میراثی از ارزش کمتری برخوردارند، به موزه‌داران یا در اختیار موزه‌داران بخش خصوصی قرار گیرد.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور تصریح کرد: بر اساس سرمایه و آورده موزه‌دار بخش خصوصی قراردادی با آنان منعقد می‌شود.
وی در پاسخ به سؤال دیگری در مورد بودجه موزه‌های تحت نظر میراث فرهنگی بیان کرد: امسال ردیف بودجه‌ای برای موزه‌ها اختصاص خواهد یافت که البته پاسخگوی نیاز ما در این زمینه نیست.
سلطانی‌فر همچنین از تدوین طرحی با همکاری مجلس و سازمان میراث فرهنگی برای جمع‌آوری اشیاء تاریخی ارزشمند که در اختیار مردم عادی قرار دارد، خبر داد.
انتهای پیام/63043/ش20/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار