امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۰۹:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144627
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۰۵
تعداد بازدید: 147
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور در حاشیه بازدید از آزمون کارشناسی ارشد

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور در حاشیه بازدید از آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 94 در دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران در جمع خبرنگاران گفت: آخرین قانونی که مجلس شورای اسلامی در زمینه حذف کنکور سراسری تصویب کرده مربوط به شهریورماه سال 92 است که بر این اساس مدل امتحانی باید بر طبق تقاضا تنظیم شود.

وی افزود: بر اساس تصویب مجلس سه مدل سوابق تحصیلی، سوابق تحصیلی با آزمون و سوابق تحصیلی همراه با آزمون عمومی و اختصاصی در نظر گرفته شد و به طور کلی قانون تصویب کرده است که تا پنج سال آینده 85درصد کل ظرفیت آموزش عالی از طریق سوابق تحصیلی پذیرش شود که این مسئله مربوط به تمام دانشگاه‌ها اعم از دانشگاه آزاد و دولتی است که در حال حاضر در سال دوم اجرای این قانون به مرز 80درصد رسیدیم. 

خدایی گفت: نکته مهم این است که 15درصد رشته‌ها پرمتقاضی هستند و باید زیرساخت‌هایی که قانون پیش‌بینی کرده است را آماده کنیم.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از برگزاری جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشگاه‌ها در اسفندماه امسال خبر داد و گفت: شرایط پذیرش برای کنکور سراسری در سال 94 اعلام شده است و در جلسه اسفندماه برای سال 95 تصمیم‌گیری می‌کنیم.

وی در رابطه با پذیرش دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد نیز عنوان کرد: سیاست وزارت علوم این است که روند افزایشی در پذیرش کارشناسی ارشد نداشته باشیم و 20درصد فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی وارد کارشناسی ارشد شوند ولی امسال 45درصد پذیرش می‌شوند که 55 درصد در رشته علوم انسانی هستند و باید ببینیم کشور به این میزان فارغ‌التحصیل علوم انسانی در کارشناسی ارشد نیاز دارد یا خیر.

در آزمون کارشناسی ارشد امسال 812 هزار نفر شرکت کردند که با احتساب 2 رشته‌ای‌ها به 892 هزار نفر می‌رسند که در 62 شهرستان و 102 حوزه امتحانی رقابت می‌کنند.

خدایی گفت:‌ دفترچه سؤالات نیز ساعت 18 بعد از ظهر روز 19 بهمن ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و کلید سؤالات هم یک هفته بعد منتشر می‌شود.

وی افزود: نتیجه اولیه آزمون نیمه اول اردیبهشت و نتیجه قطعی شهریورماه اعلام می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار