امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144638
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 231
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با گذشت یک روز از پایان ضرب‌الاجل 3 روزه «کنفرانس ملی یمن» به ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با گذشت یک روز از پایان ضرب‌الاجل 3 روزه «کنفرانس ملی یمن» به طرف‌ های سیاسی کشور برای برون‌رفت از بحران جاری در یمن، همه چشم‌ها به سوی انصارالله دوخته شده تا تصمیم نهایی خود را در سایه خلأ نگران‌کننده قدرت در کشور اتخاذ کند.

روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» چاپ لندن نیز امروز (پنجشنبه) نوشت که انصارالله به رهبری «عبدالملک الحوثی» بزودی اقدامات لازم برای سامان دادن به اوضاع کشور را انجام خواهد داد.

بر اساس این گزارش، انصارالله یمن شب گذشته با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که طی چند روز آینده، به اقدامات لازم برای ساماندهی به اوضاع کشور مبادرت خواهد ورزید به ویژه تدارکات لازم برای آن دیده شده است.

در بیانیه انصارالله وعده داده شده که این تصمیمات موجب برون‌رفت کشور از بحران جاری و پر شدن خلأ ایجاد شده و رسیدن به یک وضعیت امن و باثبات متکی بر اصل شراکت خواهد شد.

منابع آگاه سیاسی معتقدند که انصارالله با برخی دیگر از گروه‌های سیاسی یمن بر سر تشکیل شورای ریاستی جدید برای هدایت یمن، توافق کرده است.

«کنفرانس ملی یمن» روز یکشنبه (اول فوریه/ 12 بهمن) پس از سه روز رایزنی، با صدور بیانیه‌ای، هرگونه دخالت خارجی را در این کشور محکوم کرد و برای حل بحران، به گروه‌های سیاسی یمنی سه روز مهلت داد.

در بیانیه پایانی کنفرانس ملی یمن آمده بود که خلأ سیاسی و استعفاهای پی در پی رئیس جمهوری و دولت یمن به نفع طرح‌های خارجی و مانوری برای اجرای طرح ایالت‌های ششگانه است.

کنفرانس ملی یمن به دعوت «عبدالملک الحوثی»، رهبر جنبش انصارالله روز جمعه 30 ژانویه در صنعا آغاز شد و روز یکشنبه اول فوریه به کار خود پایان داد.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار