امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۰:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144641
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 162
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی دقایقی پیش در همایش اکران‌کنندگان جشنواره فیلم مردمی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی دقایقی پیش در همایش اکران‌کنندگان جشنواره فیلم مردمی عمار که در حسینیه قرآن و عترت مشهد برگزار شد، اظهار کرد: نهاد مقدس جشنواره فیلم عمار یک جریانی است که از برکات بصیرت و بیداری جامعه سرچشمه می‌گیرد.

وی با بیان اینکه نقش هنر در احساس از نظر رهنمودهای انسانی قوی‌تر از نقش علم است خاطرنشان کرد: پیامبر گرامی اسلام در ابتدا برای مبارزه با شرکت از ابزار علم استفاده نکردند بلکه حرکت ایشان برای نابودی جهل و ایجاد توحید به وسیله توحید بود.

* تمامی دولت‌ها پس از انقلاب دین را به استخدام هنر درآورده‌اند

خطیب جمعه مشهد با اشاره به اینکه ما از ابتدای پیروزی انقلاب در وادی هنر موفق نبوده‌ایم، تأکید کرد: هنر باید در استخدام اسلام بر آید اما متأسفانه از روز اول انقلاب در تمامی دولت‌هایی که روی کار آمدند وضع بدتر شده و دین را به استخدام هنر در آوردند و حتی دولت‌ها به خاطر توسعه هنر از ارزش‌های دینی زده‌اند.

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: در جلسه‌ای که با بسیج هنرمندان داشته‌ام و اکثر هنرمندان مشهدی در آن جلسه حاضر بودند بنده به آنها گفتم روزی که انقلاب پیروز شد هیچ کدام از شما هنرمند نبودید بلکه سر سفره انقلاب و نظام به عنوان یک هنرمند معرفی شدید اما امروز و در طول این 34 سال چه اقدامی برای نظام کرده‌اید جز اینکه فیلم‌های ارزشی در جامعه بایکوت شده است.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه بالغ بر 30 سال در این مملکت پول به پای افرادی ریخته شد که آنها را هنرمند کرد اما آنها بر ضد اسلام و نظام فیلم ساختند بیان کرد: به جز اقلیت فیلم‌ها توده سریال‌ها، انیمیشن‌ها و سایر فیلم‌ها بر ضد اسلام است.

وی با تأکید بر اینکه هنرمند در این جریان مقصر نیست تصریح کرد: اشکال در ساختار تولیت است و وزارت ارشاد به جای سرپرستی در خط دین خودش با همه امکانات به استخدام هنر در آمده است.

* تمامی وزرای فرهنگ ارزش‌های دینی را فدای هنر کرده‌اند

امام جمعه مشهد متذکر شد: تمامی وزرای فرهنگ احساس بدهی نسبت به هنر داشته‌اند بنابراین از ارزش‌های دینی کم کرده‌اند و هنر را در استخدام دین در آورده‌اند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه جشنواره فیلم عمار فرجی برای کمک به ارزش‌های دینی بود اظهار کرد: روزی که تابلوی جشنواره فیلم عمار بالا رفت همانند روزی بود که خرمشهر به پیروزی رسید زیرا عمار بزرگترین حرکت برای به استخدام در آوردن هنر در خدمت دین است.

وی ادامه داد: پیروزی انقلاب اسلامی در سال 57 رخ داد اما پیروزی در زمینه هنر زمانی بود که جشنواره فیلم عمار به عرصه آمد.

آیت‌الله علم‌الهدی خطاب به اکران‌کنندگان جشنواره فیلم عمار گفت: از کمبود امکانات ناراحت نباشید و اینکه جلسه عده‌ای در برج میلاد برگزار می‌شود و جلسات شما در حسینیه و مساجد است ناراحت‌کننده نیست زیرا پیروزی انقلاب نیز از مساجد و خانه‌های خرابه آغاز شد.

خطیب جمعه مشهد متذکر شد: جشنواره فیلم عمار یک جبهه و خاکریز است که همه امکانات آن باید توسط خود مردم تهیه شود.

وی در پایان یادآور شد: ریشه فساد در سینما گره زدن ارتباطات خارجی به هنر داخلی و برند کردن اسکار است.

انتهای پیام/3138/ذ40/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار