امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۹:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144642
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 117
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از رادیوی ارمنستان، مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه گفت: ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از رادیوی ارمنستان، مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه گفت: ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا تفاهم‌نامه همکاری را امضا می‌کنند که طی آن تبادل گمرکی دوجانبه با تسهیل بیشتری انجام شود.

سنایی همچنین گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت مذاکراتی با اتحادیه اقتصادی اوراسیا برای کاهش  عوارض گمرکی بین ایران و اعضای اتحادیه انجام داده است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه همچنین گفته است «معتقدم در سال 2015 لازم است تا همکاری بیشتری برای اینکه ایران قراردادهای اقتصادی محکمی با اتحادیه اقتصادی اروپا منعقد شود، صورت گیرد. ایران می‌خواهد از فرصت صادرات به روسیه و دیگر کشورها حداکثر استفاده را بکند.»

وی همچنین تأکید کرد: این امکان وجود دارد که برخی قراردادها یا تفاهم‌نامه‌های دوجانبه دیگری به زودی امضا شود.

سنایی همچنین افزود: در حال حاضر تعرفه‌های بالاتری برای صادرات محصولات ایرانی به روسیه وجود دارد که با امضای این  قراردادها متعادل خواهد شد.

اتحادیه اقتصادی اوراسیا با عضویت روسیه، قزاقستان، بلاروس و ارمنستان آغاز به کار به کرده است

روز 29 مه 2014 روسای جمهور روسیه، قزاقستان و بلاروس در آستانه پایتخت قزاقستان قراردادی هزار صفحه‌ای را امضا کردند که مبنای تشکیل اتحادیه اقتصادی "اوراسیا" شد. این اتحادیه از اول ژانویه 2015 رسما کار خود را آغاز کرد.

اتحادیه اوراسیا جمعیتی معادل 170 میلیون نفر را در برمی‌گیرد که 84 درصد آن از روسیه است. از مجموع 2 هزار میلیارد تولید ناخالص ملی این اتحادیه هم 88 درصد متعلق به روسیه است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار