امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۷:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144644
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 126
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، الهام امین‌زاده در حاشیه سفر هیئت دولت به اصفهان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، الهام امین‌زاده در حاشیه سفر هیئت دولت به اصفهان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: بانوان ما در فعالیت‌های اقتصادی ظرفیت و توانایی بالایی دارند.
وی ادامه داد: بانوان می‌توانند به خودکفایی کشور از اجناس خارجی کمک فراوانی کرده و محصول تولید کنند، به فروش برسانند و از سود آن بهره‌مند شوند.
معاون حقوقی رئیس جمهور اضافه کرد: نیاز است به بانوان شاغل و کارآفرین کمک بیشتری شود، باید قوانین دست و پاگیر را از جلوی راه آنها برداریم، سرمایه‌گذاران را با بانوان کارآفرین مرتبط کنیم چون ایده‌ها و هنر زنان کارآفرین بسیار زیاد است.
* سرمایه‌گذاران را با بانوان کارآفرین آشنا کنیم
وی تاکید کرد: برگزاری نمایشگاه‌هایی که توانمندی‌های اقتصادی بانوان را به نمایش بگذارد به جذب سرمایه‌گذاران کمک زیادی می‌کند، سرمایه‌گذاران ایرانی نیز بر این عقیده هستند که سرمایه آنها در خارج از کشور بازدهی ندارد و تمایل دارند این سرمایه‌ها را در داخل کشور سرمایه‌گذاری کنند.
امین‌زاده بیان کرد: چاپ بروشورها و آشنا کردن سرمایه‌گذاران با فعالیت بانوان کارآفرین به بهبود سرمایه‌گذاری در این بخش کمک می‌کند، بسیاری افراد از توانمندی بانوان اطلاع کافی ندارند.
وی تصریح کرد: دولت با برطرف کردن موانع کسب و کار و تسهیل اعطای جواز و پروانه به بانوان کارآفرین که هر وزارت‌خانه با توجه به منابع مالی خود این کار را انجام می‌دهد به طور قطع کمک می‌کند تا بانوان با سهولت بیشتری به فعالیت‌های اقتصادی بپردازند.
معاون حقوقی رئیس جمهور اضافه کرد: باید با استفاده از برگزاری نمایشگاه‌های ارائه توانمندی‌های بانوان فرصتی فراهم کنیم تا فضای لازم در اختیار بانوان قرار گیرد که به انجام فعالیت‌های اقتصادی بپردازند.
* با وجود این همه توانمندی نیاز به واردات کالا نداریم
وی گفت: به جایی رسیده‌ایم که بانوان مشوق آقایان برای حضور بیشتر در فعالیت‌های اقتصادی تولیدی هستند، امروزه تولید ما با مشکلاتی روبه‌رو است، مشکل هم اینجا است که به دلیل واردات بیش از حد، تولیدکنندگان آسیب دیده‌اند، تا زمانی که این همه توانایی در داخل کشور وجود دارد نیازی به واردات کالا از خارج کشور نداریم.
امین‌زاده اظهار کرد: باید جلوی واردات بی‌رویه گرفته و کمک شود تا تولید در داخل جانی دوباره بگیرد، باید قوانین واردات کمی سخت‌گیرانه‌تر شود و قوانینی که به تسهیل تولید کمک می‌کنند باید افزایش یابند، از فعالان اقتصادی هم درخواست کرده‌ایم به ما برای شناسایی قوانین کمک کنند.
انتهای پیام/63028/ج40/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها