امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144652
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همایش ملی کرسی‌های نظریه‌پردازی با دبیری غلامعلی افروز با حضور حجت‌

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همایش ملی کرسی‌های نظریه‌پردازی با دبیری غلامعلی افروز با حضور حجت‌ الاسلام والمسلمین علی‌اکبر رشاد رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و با پیام تصویری آیت‌الله جوادی آملی صبح امروز در دو بخش عمومی و پنل‌های تخصصی در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

مخبر دزفولی در این همایش گفت: برداشت بنده این است که نظریه‌پردازی لحظه‌ای اتفاق نمی‌افتد و فرایندی دارد و بازه زمانی دارد که باید طی شود. تمدن‌هایی که در تاریخ شکل گرفته‌اند مقدماتی را طی کرده‌اند بنابراین بدون توجه به الزامات و بازسازی‌ها و نظریه‌پردازی‌ها شکل‌گیری تمدن غیرواقع است.

وی افزود: ما همیشه از دانشگاه انتظار داریم که نظریه‌پردازی کنند اما توجه نمی‌کنیم فرد دانشگاهی 18 سال خارج از تهران بوده است و شخصیت فرد شکل گرفته است و تحمل و بردباری، شنیدن حرف دیگران‌، اندیشیدن به شخصیت افراد بستگی دارد که در دوران قبل از دانشگاه معمولاً شکل گرفته است و باید برگردیم کنکاش کنیم که در خانواده و مدرسه چه کار کردیم و در حوزه پرورش چه کار می‌توانیم بکنیم.

مخبر دزفولی با انتقاد از اینکه همیشه به پرورش به عنوان بار اضافی برای آموزش نگریسته شده است گفت: ما برای پرورش و نوآوری، خلاقیت و تحمل چه کاری کرده‌ایم؟ خلاقیت، نوآوری، شجاعت در ارائه نظر به پرورش و تربیت احتیاج دارد و این مؤلفه‌ها در زمانی که شخصیت شکل گرفته است باید در جوانان شکل گیرد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: امکان ندارد ذهن نوجوان حافظه‌محور باشد و بتواند نظریه‌پردازی کند، مدرسه‌های ما ماشین تست کنکور شده است و باید بپرسیم چرا فرصت نمی‌دهیم که بچه‌ها فکر کنند و متخصصان آموزش و پرورش باید پیشگام شوند تا چاره‌ای بیندیشند.

وی با بیان اینکه بچه‌ها را آنگونه آموزش می‌دهیم که تلنباری از علم باشند گفت: جزوه محوری، نمره‌پروری جزء آموزش ما شده است و باید برای اینکه جوانان ما خلاقیت‌محور شوند کاری کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار