امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۴:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144656
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 26
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از همدان، اسدالله شعبانی شاعر کودک و نوجوان، ظهر امروز در مراسم نکوداشت مصطفی رحماندوست در محل کانون

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از همدان، اسدالله شعبانی شاعر کودک و نوجوان، ظهر امروز در مراسم نکوداشت مصطفی رحماندوست در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در همدان با بیان اینکه در تمام مطالبی که برای هر قشری نوشته می‌شود باید به فکر و احساس مخاطب احترام بگذاریم، اظهار کرد: باید ببینیم چه چیزی کودکان را شاد می‌کند چرا که در یک فضای شاد، کودکان مطالب را بهتر درک کرده و آن را نهادینه می‌کنند.

وی ادامه داد: مصطفی رحماندوست با صدای آهنگین خود در ارائه مطالب برای کودکان و در استفاده از صدای طبیعت و جان بخشی به اشیا بسیار موفق بوده و در این عرصه بسیار جدی و ویژه عمل کرده است.

این شاعر کودک و نوجوان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه رحماندوست معتقد به ایجاد فضای شاد برای کودکان بود اما در عرصه کار و انعقاد قرارداد با ناشران فعال در کار کودک، بسیار جدی و دقیق بود.

وی با بیان اینکه باید ادبیات کودکان را چنان نهادینه کنیم تا به بهترین شکل مسائل را درک کرده و آن را بپذیرند، ابراز داشت: وقتی کار کودک نهادینه شود در آن صورت پیشرفت و آینده سرزمین ما تضمین می‌شود.

شعبانی در ادامه سخنانش با بیان این مطلب که خط قرمز ما کودکان و آینده آنان است، گفت: هر جا که به منافع کودک مرتبط باشد حضور پیدا می‌کنیم.

وی با تأکید بر ایجاد دنیای رنگی، شاد و آهنگین برای کودکان بیان کرد: شاید نتوانیم جلوی جنگ یا زلزله و مسائلی از این دست را بگیریم اما می‌توان دنیای شاد و رنگی برای کودکان خلق کرد.

این شاعر کودک و نوجوان ادامه داد: برای این زنده هستیم که زندگی کودکانمان افتخار آفرین باشد و بتوانند در آینده انسان‌های مفیدی برای این سرزمین باشند.

وی با بیان اینکه در گذشته بیشتر برای آموزش کودکان تلاش و کار می‌شد، گفت: اما امروز به دنبال این هستیم تا ادبیات کودک را از عبوس و غمگین بودن بیرون بیاوریم.

انتهای پیام/89007/گ30/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها