امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144660
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشریه «فارن پالیسی» در هفته جاری نتیجه نظرسنجی خود از یکهزار و 615 ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشریه «فارن پالیسی» در هفته جاری نتیجه نظرسنجی خود از یکهزار و 615 دانشمند روابط بین& zwnj;المللی از یکهزار و 375 دانشکده آمریکا را منتشر کرد.
این نظرسنجی در خصوص کارآمدی وزرای خارجه آمریکا بود که در یکی از سوالات در این رابطه آمده بود: «کارآمدترین وزیر خارجه آمریکا در 50 سال اخیر چه کسی بوده است؟»

نتیجه نظرسنجی حاکی از آن بود که «هنری کیسینجر» که به مدت چهار سال در دولت‌های نیکسون و فورد وزیر خارجه بود، بعنوان کارآمدترین وزیر خارجه آمریکا معرفی شد.

طبق این تحقیق کیسینجر با 32.21 درصد آراء مقام اول را کسب کرد و جیمز بکیر و مادلین آلبرایت و دیگر وزرای خارجه آمریکا، در رتبه‌های بعدی در زمینه کارآمدی قرار داشتند.

مسئله‌ای که در این نظرسنجی به چشم می‌خورد این است که «جان کری» وزیر خارجه کنونی آمریکا از نظر کارآمدی در جایگاه آخر و سیزدهم جدول وزرای خارجه آمریکا قرار گرفته بود و تنها پنج نفر از این دانشمندان روابط بین‌الملل دانشگاههای آمریکا به کارآمدی وی رأی داده بودند.

طبق گزارش روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست مسئله‌ای که تعجب‌برانگیز است این می‌باشد که «لارنس ایگلبرگر» که تنها به مدت 6 هفته و از 8 دسامبر 1992 تا 20 ژانویه 1993 وزیر خارجه آمریکا بود، با کری در یک جایگاه قرار داشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها