امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144661
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 10
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  از اصفهان، آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی نژاد ظهر امروز در دیدار با علی جنتی وزیر فرهنگ و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  از اصفهان، آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی نژاد ظهر امروز در دیدار با علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار کرد: مردم ایران در آن زمان فهمیدند که اسلام به نماز و روضه منحصر نمی شود، بنابراین باید در مقابل ستمکاران ایستادگی کنند و نگذارند غیر مسلمان بر آنها مسلط شود.

وی انقلاب درونی مردم ایران را زمینه‌ساز انقلاب اسلامی ایران دانست و افزود: امام خمینی (ره) در آن دوره از تاریخ این انقلاب را در درون انسان ها زنده کرد و همین امر که انسان هایی هستند تا اسلام را متذکر شوند، یکی از دلایل خاتمیت حضرت محمد(ص) است.

امام جمعه اصفهان دوام و ثبات نظام و انقلاب را منوط به زنده ماندن این انقلاب درونی در وجود افراد دانست و تصریح کرد: دشمن نیز این موضوع را فهمیده و برای نابود کردن این انقلاب درونی تلاش می کند.

وی عدم جمع‌شدن جمهوریت و اسلامیت را یکی دیگر از شبهات ایجاد شده در جامعه دانست و گفت: می‌گویند، جمهوری یعنی هر چه مردم خواستند و با گذشت زمان ممکن است نظرات تغییر کند، حال آن که اسلام قانونی است ثابت و این دو با هم جمع نمی‌شوند.

طباطبائی‌نژاد ادامه داد: جمهوریت یعنی کارگزاران کشور با نظر مردم انتخاب شوند، لیکن آنها باید مجریان قوانین اسلامی باشند و این دو با هم مغایرت ندارد.

وی در بخشی از صحبت‌های خود خطاب به وزیر ارشاد و بحث موسیقی گفت: قبلا نیز به مدیرکل موسیقی وزارت ارشاد گفته بودم برگزاری کنسرت‌های موسیقی مفسده های بسیاری ایجاد می‌کند و اگر زمینه گناه کردن دیگران را فراهم کنید، شما نیز در گناه آنها شریک هستید و نباید با این استدلال که با برگزاری این برنامه یا پخش این موسیقی جوانان کمتر به ماهواره و شبکه های خارجی توجه می‌کنند، شما مرتکب گناه شوید.

امام جمعه اصفهان با بیان این مطلب که دفع افسد به فاسد شامل این موضوع نمی‌شود، گفت: این قاعده زمانی مطرح می‌شود که افسد و فاسد بر یک نفر مترتب شود و با این استدلال که اگر من این گناه کوچک را انجام دهم، دیگری به گناه بزرگتری نمی‌افتد، کاملا غلط است.

وی افزود: شما مسئول بهشت و جهنم همه مردم نیستید، بنابراین تلاش کنید آنچه بر عهده شماست را براساس موازین شرعی و دستورات اسلام انجام بدهید.

طباطبائی‌نژاد در پایان گفت: ما از تمام مسئولان انتظار داریم جز خدا، اسلام و انقلاب چیز دیگری را در کار‌ها مد نظر نگیرند و این انتظارات از شمایی که منتسب به روحانیت هستید، بیشتر است.

انتهای پیام/3139/ش30

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها