امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۴:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144669
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 300
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، حجت‌الاسلام حسن روحانی عصر امروز در جلسه شورای اداری استان اصفهان که در محل استانداری ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، حجت‌الاسلام حسن روحانی عصر امروز در جلسه شورای اداری استان اصفهان که در محل استانداری این شهر برگزار شد با یادآوری روزهای پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: هیچگاه ‌عظمت روزهای تاریخی پیروزی انقلاب، ‌شکنجه‌ها و شهادت‌ها از یاد مردم ایران نمی‌رود. ‌
وی با بیان اینکه ‌مردم ایران اسلامی توانستند استعمار را سرنگون کنند، افزود: مردم ایران دست‌های استعمار را قطع کرده و حاکمیت ملی ‌در این کشور حاکم شد و حاکمیت قانون را استمرا بخشیدند و فرهنگ اسلام، قرآن و اهل‌ بیت که آرزوی مردم بود برای استقرار آن هر روز تلاش کردند.
روحانی در ادامه ضمن تشکر از مردم اصفهان افزود: می‌دانیم که استقبال مردم به خاطر نظام جمهوری اسلامی است و مردم ما را به عنوان خادمان این نظام می‌شناسند و افتخار این دولت سرمایه اجتماعی است که رابطه دولت به مردم و مردم به دولت برقرار است.
رئیس‌ جمهور گفت: من جمعیت پرشور را در قبل و بعد از انقلاب در اصفهان بسیار دیده‌ام و در 22 بهمن 58 در همین میدان امام(ره) اصفهان سخنرانی کردم و شلوغی به حدی بود که بر بالای بام عالی‌قاپو ایستاده و سخنرانی کردم.
روحانی ادامه داد: در جریان جنگ تحمیلی هر جای جبهه می‌رفتیم مردم غیور و فداکار اصفهان حضور داشتند و ‌عملیات‌های‌ سخت به لشکرهای اصفهان واگذار می‌شد.
وی اضافه کرد: در آن زمان عملیات بدر و محور طلایه به لشکر امام حسین (ع) واگذار شد و شهید خرازی یک دست خود را از دست داد و شهید کاظمی هم همین طور بسیار شجاعانه مبارزه کرد.
رئیس‌ جمهور ادامه داد: همه مردم و نیروهای مردمی و انتظامی در جبهه بودند و اصفهان همیشه در خط مقدم بوده است.
وی ‌اصفهان را شهر سرداران بزرگ نامید و اظهار کرد: هیچ کجای تاریخ را نمی‌توان یافت که اصفهان یک قدم از خط مقدم جبهه عقب‌نشینی کرده باشد.‌
روحانی به مفاخر انسانی اصفهان همچون شهید مدرس اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم یک لیست 10 نفره از سیاسیون برتر کشور را نام ببریم نام شهید مدرس و شهید بهشتی حتما در میان آنها خواهد بود که افتخار اصفهان هستند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر نیز انسان از خواندن نطق‌های شهید مدرس در مجلس ‌احساس کوچکی می‌کند، افزود: شهید مدرس به معنای واقعی کلمه یک مرد بیدار، سیاسی و مجتهد بود و استحکام قانون اساسی ایران  امروز مدیون شهید مدرس است.
رئیس جمهور در ادامه با اشاره به شخصیت والای شهید بهشتی اظهار کرد: در زمانی که برخی از روشنفکران خواندن کتاب‌های انگلیسی را بد می‌دانستند به همت ایشان کلاس‌های زبان انگلیسی تشکیل می‌شد.
وی شهید بهشتی را خار چشم دشمنان دانست و تصریح کرد: بسیاری از افرادی که روزگاری به ایشان بد کرده و تهمت زده بودند نزد من آمده‌‌ و ابراز ندامت کرده‌اند.
روحانی با اشاره به شخصیت‌های بزرگی همچون آیت‌الله گلپایگانی، آیت‌الله خوانساری و مرحوم نائینی در استان اصفهان اظهار کرد: این استان یک استان فوق‌العاده در زمینه سرمایه انسانی و طبیعی است.
وی بناهای تاریخی اصفهان را بی‌نظیر توصیف کرد و افزود: اصفهان افتخار ایران و تمدن اسلامی است.
رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه کشور ‌امروز با مشکلات زیادی مواجه است، اظهار کرد: یک جنگ هشت ساله را پشت سر گذاشته‌ایم و هم‌اکنون نیز این ‌در تحریم ظالمانه قرار داریم ‌‌و جبران این خسارت کار آسانی نیست.
روحانی با بیان اینکه باید یکی از مشکلات کشور را که تحریم‌هاست، حل کنیم، گفت: ‌با کشورهایی که این تحریم‌ها را وضع کرده‌اند با احقاق حق مردم، باید تحریم‌ها را برداریم و در صورتی که موفق شویم کار بزرگی صورت داده‌ایم.
وی اضافه کرد: دولت به عنوان مجری مطالبات مردم، در صحنه رفع تحریم‌ها حضور دارد و همان‌طور که آیت‌الله طباطبایی گفتند کار بسیار سختی در پیش داریم.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه در جنگ تحمیلی هشت ساله، ایران به تنهایی با استکبار جهانی در حال جنگ بود، اضافه کرد: همان‌طور که در جنگ روبه‌روی دنیا ایستاده‌ایم امروز در مذاکرات هم به مانند زمان جنگ روبه‌روی همه کشورها ایستاده‌ایم.
وی افزود: دیروز و در جنگ هشت ساله رزمندگان و نیروهای مسلح ما ایستادگی بسیاری کردند و امروز نیز شاهد ایستادگی سربازان و دیپلمات‌های خود در خط مقدم هستیم که تا همین لحظه موفقیت‌های بسیاری را کسب کرده‌ایم.
روحانی ادامه داد: روزی دشمنان ما غنی‌سازی و استفاده از انرژی هسته‌ای را جرم می‌دانستند و رئیس جمهور سابق آمریکا اجازه حضور ایران را در کمیته‌ای که برای این امر تکمیل شده بود ندادند اما کشور ما موفق شد در این کمیته حضور یابد و در برابر 18 کشور ایستادگی کرد و در سندی که در پایان این کمیته صادر شد اعلام شد ایران دارای قدرت غنی‌سازی بوده و جزو کشورهای توانمند در غنی‌سازی است.
وی افزود: روزی دشمن در تلاش بود تا ایران را مجبور به کناره‌گیری از فعالیت‌های هسته‌ای کند اما در حال حاضر تردیدی در توانایی در فعالیت‌های غنی‌سازی نداریم که البته بار اصلی این مهم نیز بر دوش استان اصفهان است و بخشی از آن در این استان انجام می‌شود.
رئیس جمهور تاکید کرد: امروز هیچ‌کس در مذاکره تردید ندارد که ایران باید در اراک رآکتور داشته باشد اما چگونگی آن مورد بحث است و این نشان داده ما پیروزی‌های بسیاری داشته‌ایم و ادامه می‌دهیم و نتایج مفصل‌تری را در پایان مذاکرات به مردم اعلام خواهیم کرد و البته باید بگویم این موفقیت نیز با تلاش و همکاری مجلس و مسئولان امکان‌پذیر شده است.
وی با اشاره به اینکه استان اصفهان دارای معادن و صنایع قوی بوده و کشاورزی عظیمی دارد، گفت: باید تلاش شود تا مشکلات این بخش حل شود و موضوع آب نیز که مشکل عظسیم این بخش است باید رفع شود.
روحانی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به اینکه حدود 90 درصد آب برای کشاورزی استفاده می‌شود، تصریح کرد: ما باید نوع کشت را عوض کنیم؛ البته یکی از نکات مثبت کشاورزی این است که به مردم واگذار شده و مردم به خوبی این مقوله را مدیریت می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه همان‌طور که ما در بحث آب متحد می‌شویم در بهینه مصرف کردن آن هم باید دست به دست هم دهیم،  تصریح کرد: الگوی کشت گلخانه بسیار مهم است چرا که مدل‌های قبلی منسوخ شده و پاسخگوی بضاعت امروز ما نیست.
رئیس جمهور افزود: در برخی از استان‌ها باید کاشت برنج را کم‌کم کنار بگذاریم و محصولاتی که آب کمتری نیاز دارند، کاشته و از آب به صورت مدرن استفاده شود.
وی ادامه داد: امروز در بازدید از گلخانه پارادایس دیدیم که مصرف آب برای کشت کمتر از 10 درصد بود که این نشان می‌دهد ما در زمینه آب نیازمند برنامه‌ریزی هستیم.
روحانی بیان کرد: یکی از تصمیمات ما این است که باید تکنولوژی جدید ریل را بیاوریم و سازنده ریل باشیم و ذوب‌آهن اصفهان به این سمت ‌می‌رود که تولید ریل داشته باشد و قطار سریع‌السیر را راه‌اندازی کنیم و تقریبا 2 میلیارد و 600 میلیارد دلار منابع آن را تامین کردیم.
وی یادآوری کرد: تمام 28 پروژه‌ای که آقای نوبخت گزارش آن را ارائه کرد طی دو سال آینده در اصفهان اجرا می‌شود.
رئیس جمهور همچنین در مورد آلودگی هوای اصفهان گفت: امروز وضعیت هوای اصفهان نسبت به سال گذشته یک قدم بهتر شده و تعداد روزهای با هوای ناسالم کمتر شده و سوخت مازوت نیروگاه‌ها دیگر وجود ندارد و دست ما برای استفاده از گاز باز شده و میزان گوگرد در گازوئیل و بنزین به حد قابل قبول رسیده، البته این به معنای آن نیست که پایان راه است.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود افزود: دولت وظیفه خود را حل این مشکلات می‌داند و البته قابل ذکر است که مشکل آب تنها منوط به استان اصفهان نیست و در کل کشور این مشکل وجود دارد اما در برخی استان‌ها شدید و در برخی دیگر کمتر است.
روحانی اضافه کرد: امیدوارم قدم‌های کوچکی که برای این مردم بزرگ برداشتیم مورد توجه و قبول آنها باشد و مردم بدانند دولت اگر بتواند کاری انجام بدهد دریغ نخواهد کرد و ان‌شاءالله با وحدت و یکپارچگی تمام مشکلات برطرف می‌شود.
وی در پایان از تمام مسئولان، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و رسانه‌ها که زمینه‌های این سفر را فراهم کردند، سپاسگذاری کرد.
انتهای پیام/2301/ش40/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها