امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۷:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144674
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «پاندیگار امین مولیا» رئیس مجلس نمایندگان مالزی که در رأس هیأتی پارلمانی به ...

به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «پاندیگار امین مولیا» رئیس مجلس نمایندگان مالزی که در رأس هیأتی پارلمانی به تهران سفر کرده است، عصر روز گذشته با محمدمهدی زاهدی رئیس گروه دوستی-پارلمانی ایران و مالزی در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

زاهدی در ابتدای این دیدار با اشاره به مشترکات دینی و فرهنگی ایران و مالزی اظهار داشت: با توجه به سابقه مثبت همکاری‌های دو کشور ایران و مالزی و مشترکات دو ملت از نظر دینی و فرهنگی، بسترهای توسعه همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مورد علاقه طرفین آماده است که باید با مساعی مشترک مقامات دو کشور از آن بهره برد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نقش گروه‌های دوستی-پارلمانی در تسهیل و توسعه روابط دوستانه کشورها، افزود: گروه دوستی-پارلمانی ایران و مالزی در مجلس تمام تلاش خود را برای تسهیل و تقویت روابط دوستانه دو کشور به کار گرفته است.

زاهدی در ادامه به نقش مهم پیشرفت‌های علمی دو کشور در ارتقای سطح مناسبات ایران و مالزی اشاره و تصریح کرد: پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در علوم مختلف از جمله هوا و فضا و علوم پزشکی و پیشرفت‌های مالزی در فناوری‌های نوین زمینه‌های لازم برای همکاری اقتصادی و مجاری دو کشور را فراهم کرده است که باید از آنها به نفع دو ملت استفاده کرد.

وی در پایان این دیدار با اشاره به تحرکات اخیر گروه‌های تروریستی-تکفیری در منطقه تأ‌کید کرد: ایجاد و تقویت گروه‌های تروریستی توسط آمریکا برای اجرای برنامه‌های استعماری و استبدادی این کشور در منطقه است که باید با همکاری و همفکری کشورهای مسلمان مانع از گسترش و توسعه آنها شد.

در ادامه این دیدار «پاندیکار امین حاج مولیا» رئیس مجلس نمایندگان مالزی نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به ایران گفت: پارلمان مالزی از تقویت همکاری‌های پارلمانی با جمهوری اسلامی ایران استقبال می‌کند.

وی افزود: تبادل‌نظر و رایزنی نمایندگان دو ملت بی‌شک نقش برجسته‌ای در افزایش درک متقابل از فرهنگ‌های یکدیگر و شناخت بهتر دو کشور خواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دولت و مجلس مالزی در بخش‌های مختلف از همکاری با جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های تجاری و اقتصادی حمایت می‌کند.

رئیس مجلس مالزی در پایان با اشاره به فعالیت گروه‌های ترویستی در منطقه گفت: گروه‌های تروریستی حاصل افکار سیاسی ابرقدرت‌های جهانی هستند و هیچ ربطی به اسلام ندارند.

به گزارش فارس، عبدالرضا عزیزی رئیس کمیسیون اجتماعی و عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و مالزی نیز در این ملاقات حضور داشت که درباره نحوه توسعه و ارتقای مناسبات پارلمانی ایران و مالزی با رئیس مجلس مالزی گفت‌وگو و رایزنی کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها