امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۳:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144682
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جواد هروی رئیس گروه دوستی-پارلمانی ایران و ایرلند شب گذشته با «برتی آهرن» نخست‌وزیر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جواد هروی رئیس گروه دوستی-پارلمانی ایران و ایرلند شب گذشته با «برتی آهرن» نخست‌وزیر سابق ایرلند دیدار و گفت­‌وگو کرد.

هروی در ابتدای این دیدار با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات دو کشور اظهار داشت: فرصت‌های فراوانی در بخش‌های مختلف سیاسی و اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران و ایرلند وجود دارد که بایستی از آن در راستای منافع دو کشور استفاده کرد.

وی در همین بخش بر حمایت گروه دوستی-پارلمانی ایران و ایرلند در توسعه و گسترش ارتباطات فیمابین تأکید کرد.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ادامه با ضروری‌خواندن ارتباطات علمی میان مراکز دانشگاهی دو کشور خاطرنشان کرد: تقویت و تحکیم مراودات علمی و تحقیقاتی و تبادل استاد و دانشجو میان مراکز دانشگاهی ایران و ایرلند می‌تواند به ارتقای سطح مناسبات فیمابین منجر شود.

هروی همچنین با تقدیر از تلاش‌های مقامات سیاسی و پارلمانی ایرلند برای تقویت مراودات با جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: ایران به عنوان کشوری امن و با ثبات در منطقه پرآشوب خاورمیانه می‌تواند شریکی مطمئن برای ایرلند در امر سرمایه‌گذاری‌های مشترک باشد.

وی در پایان «ایرلند» را کشوری با تاریخی غنی، رو به توسعه، صلح‌دوست و بی‌طرف دانست که در افکار عمومی ملت ایران ذهنیتی مثبتی نسبت به آن کشور وجود دارد.

«برتی آهرن»نخست‌وزیر سابق ایرلند با اظهار خشنودی از سفر به کشورمان، سفرهای هیأت‌های بلندپایه ایرلندی در چند ماه اخیر را نشانه عزم جدی مقامات این کشور برای گسترش ارتباطات با جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: بسترهای مناسبی در بخش‌های مختلف اقتصادی و بازرگانی در دو کشور وجود دارد که باید با توسعه مناسبات و رفع موانع از آنها بهره جُست.

وی در ادامه پیشرفت‌های ایرلند و ایران در عرصه‌های فناوری و دارویی و نانوتکنولوژی را فرصتی مناسب برای توسعه مراودات میان مراکز تحقیقاتی و پژوهشی در دو کشور دانست.

«آهرن» در پایان ارتباطات پارلمانی میان مجالس دو کشور را در جهت توسعه مناسبات فیمابین ضروری دانست.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها