امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144684
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، غلامرضا بصیری‌پور در سیزدهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها صبح امروز در ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، غلامرضا بصیری‌پور در سیزدهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها صبح امروز در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: توهین به مقدسات  یکی از راهبردهای دشمنان است، ضمن اینکه ما آن را محکوم می‌کنیم.

وی تصریح کرد: وجود مقدس پیامبر اعظم صلی‌الله علیه و آله عامل وحدت جهان اسلام است و این هتک حرمت‌ها که با هدف تفرقه و دشمنی است، راه به جایی نخواهد برد.

وی با تقدیر از تلاش‌های سال‌های متمادی مهدی چمران ریاست سابق شورای عالی استان‌ها گفت: از نمایندگان مجلس، دولت، آقایان محسن رضایی و محمدباقر قالیباف به جهت پیام‌های تبریک‌شان تقدیر و تشکر می‌کنم.

شورای عالی استان‌ها دهه فجر را اوج سرافرازی ملت ایران دانست و افزود:‌پیروزی انقلاب اسلامی به اعتراف دوست و دشمن از بزرگترین حوادث تاریخ بشریت است و انقلاب اسلامی به نظام 2500 ساله شاهنشاهی پایان داد و نظام 300 ساله استعماری را زیر سؤال برد.

بصیری‌پور در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص قرار گرفتن انقلاب در پیچ عظیم تاریخی بیان داشت: نشانه بارز این پیروزی، جریان بیداری اسلامی است که همچنان ادامه دارد و این فرهنگ تلاش می‌کند حکومت اسلامی را به عنوان الگو و بستر مناسب برای نظامی پویا به جهان معرفی کند، زیرا فرهنگ انقلاب توانایی ایجاد تمدنی بزرگ را دارد.

رئیس شورای استان‌ها اضافه کرد: با توجه به شرایط موجود، ما نیز باید در چنین شرایطی حضور فعالی را داشته باشیم و از ارزش‌های انقلاب اسلامی دفاع کنیم.

وی در ادامه با اشاره به ایام یوم‌الله دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: دهه فجر دهه ارزش‌هاست و میزان وابستگی و دلبستگی ما به انقلاب به حضور و شرکت فعالانه در 22 بهمن وابسته است که انشاءالله ملت ایران همچون گذشته حضور فعالی را در یوم‌الله 22 بهمن خواهند داشت.

بصیری‌پور با بیان اینکه شوراها پارلمان دوم کشور محسوب می‌شوند، گفت: در حال حاضر بسیاری از مردم شورای عالی استان‌ها را نمی‌شناسند و این در حالی است که 117 هزار شورایی که در بیش از 400 شهرستان و 3500 روستا و در 1160 شهر حضور فعالی را دارند، فعالیتی مشابه مجلس و کمیسیون‌ها دارند و می‌توانند به مجلس طرح و لایحه بدهند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه باید جایگاه شوراها را نسبت به گذشته ارتقاء دهیم گفت: در این راستا نیز باید اعضای شوراها تلاش خود را بکنند و مسئولین و مدیران کشور نیز براساس قانون اساسی شوراها را مورد توجه خود قرار دهند. 

بصیری‌پور در ادامه با اشاره به برخی از برنامه‌ریزی‌های جدید شورای عالی استان‌ها در دومین سال از فعالیت شوراها گفت: باید بتوانیم تعامل و همکاری خود را با وزارتخانه‌ها و سایر ارگان‌ها نسبت به گذشته ارتقاء دهیم.

رئیس شورای عالی استان ها با اشاره به جلسه اخیر خود با وزیر کشور گفت: در این زمینه تلاش شد در سفرهای استانی، وزیر کشور جلساتی را نیز با شوراها در استان‌ها و شهرستان‌های مختلف داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: در دوره جدید بنا داریم در جلسات علنی بیشتر به بررسی طرح‌ها و لوایح اختصاص دهیم و تعاملات و همکاری با سایر ارگان‌ها را به جلسات غیرعلنی اختصاص دهیم.

رئیس شورای عالی استان‌ها همچنین راجع به تعاملات دولت و مجلس در شورای عالی استان‌ها گفت:‌ باید تلاش کنیم این تعاملات افزایش یابد و خدمات مؤثرتری را در نقاط محروم ارائه کنیم.

وی در پایان با اشاره به برخی تغییرات صورت‌گرفته در چینش هیأت رئیسه و همچنین معاونت‌های مختلف شورای عالی استان‌ها اظهار امیدواری کرد: در دوره جدید شورای عالی استان‌ها بتواند خدمات قابل ملاحظه‌تری را نسبت به گذشته ارائه کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها