امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144686
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اغلب ما خاطرات و یا فیلم‌های دوران انقلاب را که در تهران اتفاق افتاده بود را می‌

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اغلب ما خاطرات و یا فیلم‌های دوران انقلاب را که در تهران اتفاق افتاده بود را می‌ بینیم و از نقش شهرستان‌ها در پیروزی انقلاب غافلیم.

حجت‌الاسلام هادی صادقی، معاون فرهنگی قوه‌قضائیه یکی از مسئولان انقلابی‌ای است که در ایام پیروزی انقلاب اسلامی ایران در دو شهر کرمانشاه و ایلام حضور داشته است و خاطرات وی از رشادت‌های مردم این دوشهر سراسر روایت ایستادگی و شهامت است.

بخشی از این خاطرات را در زیر می‌خوانید:

«ما در دوره انقلاب در شهرهای مختلفی بودیم و من در یکی از روزهای پرحادثه کرمانشاه حضور داشتم. روزی بود که کشتار عظیمی در آنجا اتفاق افتاد شد.

نزدیک پیروزی انقلاب بود. در زمستان سال 57.

ما مهمان مردم کرمانشاه بودیم و مقیم آنجا نبودیم. رفتیم در تظاهرات به همراه مردم شرکت کردیم. گارد شاهنشاهی در میدان فردوسی کرمانشاه حضور داشتند و مردم تا سر یک پیچی آمدند و در آنجا سخنرانی‌ای صورت گرفت و به مسیرشان ادامه دادند تا به میدان فردوسی رسیدند.در آنجا بدون هیچ اخطاری گارد شاهنشاهی به سوی مردم حمله کرد و مردم را به رگبار بست و تعداد زیادی در همانجا پیش چشمان ما روی زمین افتادند.

تا بعد از ظهر حالت حکومت نظامی ادامه داشت و هرکس به خیابان‌ها می‌رفت او را با تیر می‌زدند و حالت بسیار عجیبی بود. ما هم با جمعی از مردم به کوچه‌های اطراف رفتیم به خانه‌های مردم پناه بردیم. نکته جالب اینجا بود که میزبان خانه‌اش بسیار محقر بود و در یک خانه محقر 200 نفر انسان حضور داشتند و او هرچه داشت را می‌آورد و از میهمانان پذیرایی می‌کرد.

این اتفاقات در زمستان سال 57 اتفاق افتاده بود.

یا در ایلام هم که بودیم مردم می‌آمدند و بی‌محابا از انقلاب دفاع می‌کردند و حتی یک سلاح هم نداشتند. البته ما اطلاع داشتیم که بعضی از گروه‌ها سلاح بدست می‌آوردند. حتی خودمان هم رفتیم و جایی را برای تهیه سلاح دیدیم. اما گفتیم این روش ما نیست زیرا روش امام، روش مسلحانه نبود و با این روند مخالف بودند.

در آن زمان مرحوم آقای کافی در ایلام تبعید بودند و ما خدمتشان بودیم و برنامه‌های متعددی داشتیم. تجمعات خوبی هم صورت می‌گرفت. طوری شده بود که در شب‌ها آن شهر توسط مردم اداره می‌شد. ما هم در خانه‌های دولتی بودیم و نیروهای شاهنشاهی آمدند و اموال ما و دیگران را بردند.

همچنین در12 بهمن هم ما در یکی از آن ساختمان‌های بلند در خیابان آزادی حضور داشتیم که اگر امام آمدند ما بتوانیم ایشان را ببینیم.

آن زمان احساسات مردم بسیار صاف و ساده بود. جوانانی در انقلاب حضور داشتند که جوانان خوبی نبودند ولی وقتی آن روح الهی در آنها دمیده شد بسیاری از آنها تغییر کردند.»

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها