امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144687
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
حسین صمدیان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس با اشاره به اینکه فعالیت خیریه ایتام حضرت رقیه سلام‌الله علیه در سال 1386 آغاز شده است، ...

حسین صمدیان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس با اشاره به اینکه فعالیت خیریه ایتام حضرت رقیه سلام‌الله علیه در سال 1386 آغاز شده است، اظهار داشت: این صندوق فعالیت خود را در استان‌های سیستان و بلوچستان، ایلام، اصفهان، لرستان و برخی دیگر از استان‌ها آغاز کرده و تعدادی از ایتام را تحت پوشش خود قرار داده است.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون بیش از 1000 یتیم تحت حمایت صندوق خیریه حضرت رقیه سلام‌الله علیه قرار دارند که در طول سال این افراد به همراه خانواده‌هایشان خدمات مختلفی را از صندوق خیریه دریافت می‌کنند.

صمدیان با اشاره به طرح‌های پیش‌بینی شده و در حال اجرا از سوی خیریه حضرت رقیه سلام‌الله علیه گفت: طرح سعادت در بخش ارائه جهیزیه، طرح طراوت در خصوص توزیع اقلام شب عید، طرح زیارت در بخش اعزام خانواده‌های محروم به مشهدالرضا، طرح مرمت در زمینه بازسازی مناطق ایتام، طرح ضیافت در خصوص توزیع اقلام ماه مبارک رمضان، طرح شفاعت در بحث حمایت‌های فرهنگی، طرح عیادت در بخش تأمین هزینه‌های درمانی ایتام، طرح اجابت به خانواده‌های محروم و ایتام، طرح اکرام در بخش جذب حامی و مبلغ ماهیانه به ایتام توسط حامیان، طرح کرامت در خصوص جمع‌آوری اقلام دست‌دوم و ساماندهی آنها و توزیع بین خانواده‌های محروم، طرح معرفت در خصوص اهداء لوازم‌التحریر به دانش آموزان یتیم و طرح کفایت در بخش اشتغال و خودکفایی ایتام از جمله طرح‌هایی هستند که از سوی صندوق خیریه حضرت رقیه سلام‌الله علیه اجرا می‌شوند.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح سعادت همزمان با ایام‌الله دهه فجر گفت: در این طرح 400 جهیزیه به نوعروسان در استان‌های محروم توزیع خواهد شد.

وی افزود: استان‌های سیستان و بلوچستان، ایلام، فارس، کرمانشاه، همدان، قم، اراک و اصفهان از جمله استان‌هایی هستند که طرح سعادت در آنها اجرا خواهد شد.

صمدیان با اشاره به اعتبار درنظر گرفته شده برای هر جهیزیه برای نوعروسان گفت: مبلغ 7 میلیون تومان برای زوجین درنظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار