امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 21
۱۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144690
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کمال جوانمرد در جریان سیزدهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها که صبح امروز در ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کمال جوانمرد در جریان سیزدهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها که صبح امروز در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد، پیشنهاد داد که روز 24 مهر ماه، روز به آتش کشیده شدن مسجد کرمان توسط عوامل شاهنشاهی به عنوان روز مسجد جامع در تقویم ملی ثبت و نامگذاری شود.

وی با اشاره به شرایط فعلی بم در استان کرمان گفت: بم بازسازی شده اما پاکسازی نشده است و بیش از 30 درصد از پاکسازی‌ها مانده است و این در حالی است که در برخی از نقاط هنوز آواربرداری نشده و این شرایط تداعی‌کننده زلزله در شهرستان بم در سالهای گذشته است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه بسیاری از کوچه‌های بم هنوز آسفالت نشده است ادامه داد: کالبد اجتماعی فرهنگی بم نیز شرایط نامطلوبی را دارد که باید به این موضوع نیز توجه شود.

جوانمرد در ادامه با اشاره به هجمه جنگ نرم در ایران گفت: در حال حاضر 20 درصد از خاک میهن اسلامی تحت پوشش رسانه ملی قرار نگرفته است و این در حالی است که حدود 2400 شبکه ماهواره‌ای فعالیت گسترده‌ای را در ایران دارند که از این تعداد 180 شبکه فارسی‌ زبان هستند.

نماینده مردم کرمان در شورای عالی استان‌ها بیان داشت: بحث جشن طلاق و موضوع نوظهور ازدواج سفید همانند یک سونامی اجتماعی بر علیه نظام مقدس خانواده است.

جوانمرد اضافه کرد: هم اکنون قلب مبارزه با اسلام هاروارد و هالیوود است که بر علیه اسلام شست‌وشوی مغزی می‌دهند.

وی در ادامه با اشاره به افزایش سن سالمندی در سال 1404 گفت: در این سال حدود 43 درصد به جمعیت ایران اضافه می‌شود اما 130 درصد جمعیت به مرز سالمندی خواهند رسید.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای عالی استان‌ها ادامه داد: هم اکنون بحران آب و مدیریت آن مشکل ویژه‌ای را در بم فراهم کرده است به طوری که 97 درصد از آب استان در بخش کشاورزی و سالانه یک میلیارد و 200 میلیون مترمکعب شاهد کاهش سطح آب‌های زیرزمینی هستیم و همین امر باعث شکسته شدن و فروکش کردن زمین‌ها در برخی از نقاط شده است.

نماینده مردم کرمان در شورای عالی استان‌ها ادامه داد: هم اکنون 900 روستای کرمان با تانکر آبرسانی می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به بالا آمدن آب‌های زیرسطحی در کرمان و به ویژه در بافت‌های قدیمی گفت: هم اکنون رسیدن‌ آب‌های زیرسطحی به 2 متر رسیده است که همین موضوع آثار باستانی و به ویژه مسجد کرمان را تهدید می‌کند.

وی در پایان در خصوص پرونده فاضلاب شهری در کرمان گفت: بعد از 16 سال، 25 درصد پیشرفت در این بخش‌ حاصل شده است و با این روند تا 50 سال آینده نیز این کار به اتمام نخواهد رسید.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار