امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۵:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144693
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اعضای شورای عالی استان‌ها در سیزدهمین اجلاس عمومی طرح دوفوریت افزایش یک نفر هیأت ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اعضای شورای عالی استان‌ها در سیزدهمین اجلاس عمومی طرح دوفوریت افزایش یک نفر هیأت رئیسه به عنوان نایب رئیس دوم را در دستورکار خود قرار دادند که این موضوع با حواشی زیادی روبه‌رو بود. در همین زمینه مهدی چمران ریاست سابق شورای عالی استان‌ها در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر قرار گرفتن این طرح دوفوریتی در جلسه امروز خلاف قانون بوده است یا خیر، اظهار داشت: آیین نامه و قانون شوراها تنها یک نفر را به عنوان نایب رئیس شورای عالی استان ها مشخص کرده است. 

وی با اشاره به طرح دوفوریتی افزایش یک نفر به عنوان هیأت رئیسه به عنوان نایب رئیس دوم را غیرقانونی دانست و گفت: تصویب این طرح عادی نبوده که البته بنده این موضوع را به آقای بصیری‌پور رئیس شورای عالی استان‌ها تذکر خواهم داد.

به گزارش فارس، نرگس کمالی نماینده مردم مازندران در شورای عالی استان‌ها نیز با انتقاد از تصویب طرح دو فوریتی در جلسه امروز اظهار داشت: اگر قرار باشد در آیین‌نامه تعدیلی ایجاد شود، باید این موضوع از طریق هیأت رئیسه مطرح و در صحن شورا اعلام شود.

وی تصریح کرد: قطعاً اعضای شورای عالی استان‌ها در مورد فوریت‌های طرح‌ها تصمیم‌گیری خواهند کرد، ضمن اینکه چنانچه آیین نامه بخواهد تغییر کند، باید این موضوع به صورت طرح به مجلس شورای اسلامی ارسال شود و تغییرات با نظر مجلس انجام شود.

کمالی با تأکید بر اینکه قطعاً ضرورتی ندارد که یک نفر به هیأت رئیسه اضافه شود، گفت: موضوعات و مسائل مهمتر از افزودن یک نفر به هیأت رئیسه وجود دارد که بهتر است به آنها رسیدگی شود.

نماینده مردم مازندران در شورای عالی استان‌ها گفت: به نظر بنده هیچ دلیلی ندارد که طرح افزایش یک نفر به هیأت رئیسه به عنوان نایب رئیس دوم به تصویب برسد و این موضوع فقط یک بازی سیاسی است.

به گزارش فارس، سلیمان‌زاده نایب رئیس شورای عالی استان‌ها نیز در خصوص تصویب طرح دوفوریتی افزایش یک نفر به هیأت رئیسه به عنوان نایب‌رئیس دوم توضیح داد: این طرح باید قبل از مطرح شدن به هیأت رئیسه ارسال می‌شد و اقدام امروز عجولانه بود.

وی تصریح کرد: در قوانین و مقررات شورای عالی استان‌ها تنها یک نفر به عنوان نایب رئیس شوراها تعریف شده است و این موضوع در تمامی شوراها مورد توجه قرار دارد.

سلیمان‌زاده گفت: باید پیشنهاددهنده طرح توضیحاتی را در خصوص طرح اشاره شده به اعضای شورای عالی استان‌ها می‌داد ضمن اینکه طرح فوق با امضای بیش از 40 نفر از اعضا به صحن شورا ارسال شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها