امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۰۹:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144694
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
محمد حقانی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی فارس، با اشاره به برپایی جشنواره هفته ارگانیک تهران در خصوص استفاده از انواع سموم و کود داروهای شیمیایی ...

محمد حقانی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی فارس، با اشاره به برپایی جشنواره هفته ارگانیک تهران در خصوص استفاده از انواع سموم و کود داروهای شیمیایی کارشناسی نشده که باعث مسمومیت محصولات کشاورزی و آلودگی خاک می‌ شود، گفت: باید ما به شیوه‌های کشاورزی طبیعی برگردیم و به کشاورزانی که محصولات ارگانیک تولید می‌کنند، یارانه داده و آنها را تشویق به تولید این نوع محصولات کنیم.

رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با اشار به استفاده از سموم گیاهی که در محصولات کشاورزی در برخی مواقع استفاده می‌شود، ادامه داد: انواع سموم گیاهی که در حال حاضر مصرف می‌شود، به صورت سیستمیک وارد ساختار تره بار شده یا روی پوست میوه‌ها باقی می‌ماند که اثرات مخربی بر سلامت دارند.

وی با بیان اینکه گرچه شهرداری‌ها مسئولیتی در تولید میوه و تره بار ارگانیک ندارند و این وظیفه وزارت جهاد کشاورزی است، افزود: اما خوب است که شهرداری تهران در قبال سلامت شهروندان خود احساس مسئولیت دارد و حرکت خوبی را آغاز کرده تا سازمان‌های متولی نیز به این مقوله بپردازند.

حقانی با بیان اینکه سلامت مردم به عنوان یک استراتژی در قانون برنامه پنجم و سند چشم انداز مورد تاکید قرار گرفته است، اظهار داشت: در این مهم تلاش شده که توسط بخش‌های مختلف تحقق یابد. سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری پایتخت نیز به عنوان بزرگترین شبکه توزیع محصولات کشاورزی در تهران با پایش مرتب محصولات و ارائه غرفه‌هایی در میادین شهر به تولیدکنندگان ارگانیک، تلاش می‌کند مصوبه شورای شهر به عنوان ساماندهی و ارتقای فرهنگ استفاده از محصولات ارگانیک در سال 88 را اجرا کند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به جشنواره هفته ارگانیک تهران تاکید کرد: جشنواره محصولات ارگانیک با هدف اطلاع رسانی و ترویج و اشاعه فرهنگ استفاده از محصولات ارگانیک برپا شده که هدف آن، ایجاد تغییر در نگرش افراد نسبت به فرایند زنجیره تولید تا مصرف در راستای ارتقای سلامت و حفظ محیط زیست و تولید محصولات با ارزش افزوده در راستای صادرات و ارزآوری است که بهبود فضای کسب و کار، تشویق تولیدکنندگان و صادرکنندگان ارگانیک از جمله دستاوردهای این جشنواره است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها