امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۸:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14470
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 189
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نور‌الدین مونا نماینده مقیم فائو در ایران امروز در همایش به مناسبت روز ملی ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نور‌الدین مونا نماینده مقیم فائو در ایران امروز در همایش به مناسبت روز ملی بیابان‌زدایی با اعلام این خبر اظهار داشت: بیش از نیمی از جمعیت ایران با اثرات خشکسالی و بیابان‌زایی مواجه هستند و تولید و تنوع زیستی و امنیت غذایی آنها با خشکسالی تهدید می‌شود.

نماینده مقیم فائو در جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه لازم است استراتژی مقابله با خشکسالی تنظیم شود، گفت: فائو در این زمینه آماده همکاری است و ایران جزء اولین کشوری است که کنوانسیون مقابله با بیابان‌زدایی را امضا کرده است.

مونا اظهار داشت: ایران در منطقه خشک و نیمه‌خشک قرار دارد و متوسط بارش کمتر از 250 میلی متر است و به همین دلیل باید کمیته مقابله با بیابان‌زایی با تدوین برنامه ملی به دنبال رفع مشکلات بیابانی‌ شدن در این کشور باشد.

مونا با تأکید بر همکاری سازمان خوار و بار و کشاورزی جهانی با ایران اظهار داشت: فائو پروژه بین کشورهای ایران، عراق و سوریه در منطقه بین‌النهرین با سرمایه‌گذاری ایتالیا انجام می‌دهد، تا آب‌های مرزی کشور مدیریت شود و بدین وسیله با کمبود آب در این کشورها جلوگیری شود.

نماینده فائو در ایران تصریح کرد: مدیریت آب‌های سرگردان و جلوگیری از خشکسالی نقش بسیار عمده‌ای در تولید محصولات کشاورزی و امنیت غذایی دارد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها