امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144704
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تعدادی از سناتورهای دموکرات می‌گویند در حال بررسی بایکوت کردن سخنرانی «

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تعدادی از سناتورهای دموکرات می‌گویند در حال بررسی بایکوت کردن سخنرانی « بنیامین نتانیاهو» در کنگره هستند.

به گزارش سی‌ان‌ان، سناتورها مایلند به «جان بینر» رئیس مجلس نمایندگان به خاطر نقض پروتکل آمریکا و دعوت از نتانیاهو بدون اطلاع و مشارکت کاخ سفید اعتراض کنند.

سناتور «دیک دوربین» از ایالت ایلینویز با بیان اینکه روابط میان اسرائیل و آمریکا بسیار قوی است، گفت: «این اشتباه جدی نخست وزیر اسرائیل و رئیس مجلس نمایندگان بوده است».

وی افزود: «هنوز تصمیم نگرفته‌ام آیا در سخنرانی سوم مارس نتانیاهو شرکت کنم یا نه. درباره سایر اعضا هم چیزی نمی‌گویم اما آنها درباره راه درست واکنش نشان دادن به این اتفاق با من صحبت کرده‌اند».

بر اساس این گزارش، سایر سناتورهای دموکرات درباره اینکه در سخنرانی نتانیاهو حضور می‌یابند یا خیر دو پهلو سخن گفته‌اند اما سناتورهایی نظیر «کریس کونز» به صراحت بیان کرده‌اند که در این سخنرانی شرکت نمی‌کنند.

سناتور «دیانه فینشتاین» از ایالت کالیفرنیا در این باره گفته، حتی حرف از بایکوت گسترده سخنرانی نیز به میان آمده است. اما افرادی چون «جان مک‌کین» گفته‌اند اشتباه است که دموکرات‌ها در این سخنرانی حضور نداشته باشند. وی در این باره گفت: «این رفتار درستی با نخست وزیر اسرائیل نیست. به علاوه او به خاطر نگرانی ما درباره مذاکرات با ایران دعوت شده است».

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها