امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۸:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144709
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سازمان عفو بین الملل از افزایش روی آوردن رژیم حاکم بر بحرین به سلب تابعیت شهروندان این ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سازمان عفو بین الملل از افزایش روی آوردن رژیم حاکم بر بحرین به سلب تابعیت شهروندان این کشور به عنوان یکی از ابزارهای مجازات صداهای منتقد در این کشور بشدت ابراز نگرانی کرد.

پایگاه خبری «مرآه البحرین» در این راستا نوشت: این سازمان خواستار لغو حکم سلب تابعیت 72 شهروند بحرینی و هدف گرفتن معارضان این کشور شد.

عفو بین الملل در بیانیه‌ای که روز گذشته (چهارشنبه) آن را منتشر کرد، تاکید کرد که سلب تابعیت از شهروندان بحرینی آن هم به دلایل واهی و عدم روی آوردن به تدابیر قضایی مسالمت آمیز اقدامی خودسرانه است که نقض آشکار تعهدات بین المللی بحرین در حوزه حقوق بشر است.

این بیانیه افزوده است:‌ بسیاری از کسانی که حکم لغو تابعیت آنها صادر شده برای اولین بار است، از این امر مطلع می‌شوند و پیش از آن هیچ احضاریه‌ای از سوی دستگاه قضایی بحرین به آنها داده نشده بود و حتی پیش از صدور حکم تفهیم اتهام نشده بودند.

بیانیه سازمان عفو بین الملل افزوده است: رژیم بحرین همچنین نام شماری از معارضان اصلاح طلب و فعالان سیاسی و اجتماعی معروف بحرینی را در فهرست عناصر مسلحی قرار داده که در خارج این کشور درحال مبارزه هستند.

بیانیه مذکور افزوده است: به این طریق منامه تلاش می‌کند، وجهه این معارضان را تحریف و تخریب کند و این نشانه روی آوردن بیش از پیش نظام بحرین به سرکوب معارضان است.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها