امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144713
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; وزیر خارجه آمریکا در بدو ورود به اوکراین به همراه رئیس‌جمهور غربگرای این کشور ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; وزیر خارجه آمریکا در بدو ورود به اوکراین به همراه رئیس‌جمهور غربگرای این کشور در یک کنفرانس خبری شرکت کرد.

به گزارش رویترز، رئیس‌جمهور غربگرای اوکراین تاکید کرد که تنش‌ها و خشونت‌ها در شرق اوکراین در حال تشدید است. وی بار دیگر با اتهام‌زنی به روسیه ادعا کرد که «حمله جدایی طلبان مورد حمایت روسیه به غیرنظامیان، کاملا غیرقابل قبول است».

کری هم با تکرار ادعای پروشنکو در قبال روسیه مدعی شد:‌«بزرگترین تهدید اوکراین، تهاجم روسیه به شرق اوکراین است.»

وی همچنین تاکید کرد که غرب به دنبال درگیری و منازعه با روسیه نیست. جان کری افزود:‌«آمریکا به دنبال راه‌حل دیپلماتیک در اوکراین است اما آماده نیست تا چشمانش را به روی تانکهای روسیه و عبور جنگجو از مرز به داخل اوکراین نیست».

دیپلمات ارشد آمریکایی همچنین مدعی شد: «روسیه باید تعهد خود به پایان خونریزی را با احترام گذاشتن به توافقات مینسک نشان دهد. روسیه باید تعهد فوری خود به آتش‌بس واقعی را نشان بدهد و این اقدام فقط در حرف نباشد بلکه اقدام هم به دنبال آن بیاید».

این اظهارات در حالی مطرح شده که قرار است رئیس‌جمهور فرانسه و صدراعظم المان با سفر به کی‌یف و مسکو، طرح جدیدی را برای پایان بحران اوکراین ارائه کنند(جزئیات بیشتر اینجا).

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها