امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۴:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144717
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «کورئو دل اورینکو»، به گزارش کمیته ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «کورئو دل اورینکو»، به گزارش کمیته زنان در هندوراس، در ماه ژانویه سال جاری دست کم 32 زن توسط اعمال خشونت در این کشور به قتل رسیده‌اند.

«مرلین اگیگورن» مسئول این کمیته اعلام کرد که در سال گذشته حدود 531 زن در شرایط خشونت‌آمیزی به قتل رسیدند و تاکنون عاملان اعمال این جنایات مجازات نشده‌اند.

وی متذکر شد: عدم انجام تحقیقات و بررسی‌های مجرمان این پرونده‌ها توسط مقامات هندوراس، مانع از اجرای عدالت درباره زنانی می‌‍شود که جان خود را از دست داده و خانواده‌هایشان در انتظار اعمال عدالت هستند.

«اگیگورن» ضمن تاکید بر این‌که افزایش خشونت علیه زنان در هندوراس به دلیل ناکارآمدی سیاست‌های امنیتی است، از مقامات این کشور خواست تحقیقات و بررسی‌های کارآمدی که منجر به دستگیری قاتلان زنان و به زندان فرستادن آن‌ها شود را انجام دهند.

خشونت در هندوراس به طور متوسط روزانه 13 قتل بر جای می‌گذارد که این مسئله این کشور را تبدیل به یکی از خشن‌ترین کشورهای جهان کرده است.

با توجه به اطلاعات دانشگاه خودمختار هندوراس، قتل و کشتار زنان در سال 2014 بیش از 14 نفر در بین 100 هزار نفر بوده است؛ در سال 2013 نیز تنها حدود 636 هندوراسی جان خود را به علت خشونت در این کشور از دست دادند که پرونده 600 مورد از آن‌ها بدون اعمال مجازات رها شده است.

بر اساس قانون جزایی هندوراس، کشتار جنسیتی، جرم بسیار بزرگی است و مجازات تا 40 سال زندان را در بر‌دارد؛ با این وجود اکثر این پرونده‌ها مورد محکومیت قرار نمی‌گیرند.

بر اساس کمیته ملی حقوق بشر، بین سال‌های 2002 و اکتبر 2014، حدود 4 هزار و 283 زن توسط اعمال خشونت‌ها در هندوراس کشته شدند.

  انتهای پیام/ز                                                                                                                                            

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار