امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۹:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144722
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، منابع مطلع (در یمن) گفتند که خطوط هواپیمایی ترکیه قصد دارند پروازهای مستقیم به شهر ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، منابع مطلع (در یمن) گفتند که خطوط هواپیمایی ترکیه قصد دارند پروازهای مستقیم به شهر « عدن» در جنوب یمن و بالعکس را از اواخر مارس آینده (فروردین) افزایش بدهد.
این منابع با بیان اینکه این افزایش پروازها به یمن تحت پوشش «افزایش مبادلات تجاری و گردشگری» انجام خواهد شد، گفتند که هدف اصلی ترکیه، ترانزیت جنگجویان تروریست بازگشته از سوریه به یمن برای جنگ با ارتش و کمیته‌های مردمی است بخصوص بعد از آنکه گروه‌های تروریستی در ماه‌های اخیر در استان‌های «البیضاء» و «مأرب» و «ارحب» و دیگر شهرها از ارتش و کمیته‌های مردمی شکست خورده‌اند.
این منابع به وبگاه «افق‌نیوز» یمن، توضیح دادند که ترکیه قصد دارد تجربه سوریه و عراق را در یمن نیز اجرا کند؛ تجربه‌ای که بر اساس آن ورود عناصر تکفیری به عراق و سوریه و خروج از آن، تحت پوشش‌های مختلف صورت گرفت.
به گفته این منبع، درگیری در ابین و شبوه در چند سال گذشته با این هدف خلق شد که عناصر تکفیری در جنوب یمن متمرکز سپس از آنجا با خطوط هواپیمایی ترکیه که از اکتبر 2012  به سه پرواز در هفته و سپس چهار پرواز افزایش یافت، به سوریه منتقل شوند.
طبق این گزارش، خطوط هواپیمایی ترکیه روز سه‌شنبه گذشته اعلام کرد که قصد دارد پروازهای مستقیم خود به فرودگاه بین‌المللی «عدن» را به هفته‌ای هفت پرواز، یعنی هر روز یک پرواز، از 30 مارس آینده (10 فروردین)، افزایش بدهد.
خطوط هواپیمایی ترکیه در سال 2014، 618 پرواز رفت و برگشت به عدن انجام داد و طی آن 18 هزار و 968 مسافر جابه‌جا کرد که 9 هزار 327 نفر را به یمن منتقل و 9 هزار و 641 نفر را از آن خارج کرد. مجموع بار و محموله‌های انتقالی از و به فرودگاه عدن نیز 98 هزار تن و 296 کیلو بوده که 77 هزار تن و 169 کیلوگرم آن وارد شده به یمن و 21 هزار تن و 127 کیلو خارج شده از یمن است.
انتهای پیام/ص
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها