امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۲:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144724
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، «پائول ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، «پائول اُکیست» ، دبیر اجرایی کمیسیون کانال بین‌ اقیانوسی نیکاراگوئه روز گذشته طی نشستی مطبوعاتی اعلام کرد که این کشور آمریکای مرکزی با 2 کانالی که با آخرین تکنولوژی روز ساخته شده‌اند در آینده مرکز لجستیکی جهان خواهد بود. 

«اُکیست» اطمینان داد، زمانی که ساخت کانال بزرگ بین اقیانوسی نیکاراگوئه در سال 2019 به پایان برسد و کانال پاناما نیز تکمیل شود، تجارت بین‌الملل تقویت خواهد شد.

وی در ادامه افزود: اینجا مسئله مهم این است که آمریکای مرکزی می‌تواند با 2 کانال خود در کشورهای پاناما و نیکاراگوئه، مرکز لجستیکی جهان در قرن حاضر باشد.

این مقام نیکاراگوئه‌ای در پاسخ به انتقادهای وارده نسبت به ساخت این کانال اذعان داشت که کانال مذکور فرصت‌های کاری و تجاری را برای نیکاراگوئه و جهان فراهم می‌کند.

«اُکیست» همچنین گفت: انتقادها همیشه وجود دارند، به خصوص در یکی از بهترین پروژه‌های انجام شده در کشور ما.

طرح کانال بین اقیانوسی نیکاراگوئه در سال 2004 ارائه شد، یعنی زمانی که دولت این کشور منتظر بود کشتی‌های بزرگی که از کشتی‌های عبوری کانال پاناما بزرگ‌تر بودند، از راه دریایی جدید نیکاراگوئه عبور کنند.

در دسامبر سال 2014 (آذر 1393) مقامات نیکاراگوئه، نمایندگان شرکت چینی «اچ‌کی‌ان‌دی» و اعضای کمیسیون کانال بزرگ بین اقیانوسی نیکاراگوئه این پروژه عظیم را افتتاح کردند که قطعا ژئوپولیتیک منطقه‌ای را تغییر خواهد داد.

شرکت چینی مذکور به همراه کمیسیون کانال بزرگ نیکاراگوئه، صاحب امتیاز این پروژه هستند و در ماه جولای سال گذشته میلادی (تیر 93) مسیر پیش بینی شده راه بین اقیانوسی را که 278 کیلومتر از سواحل اقیانوس آرام تا دریای کارائیب طی می‌کند ارائه دادند؛ 105 کیلومتر از این مسیر در دریاچه بزرگ نیکاراگوئه قرار دارد.

انتهای پیام/ز

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها