امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۰۸:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144732
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک روزنامه صهیونیستی در گزارشی تاکید کرد که برای ایجاد اجماع بین دو حزب دموکرات و

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک روزنامه صهیونیستی در گزارشی تاکید کرد که برای ایجاد اجماع بین دو حزب دموکرات و جمهوریخواه درباره ایران، نتانیاهو باید سخنرانی در کنگره را تا بعد از انتخابات پارلمانی این رژیم به تعویق انداخته و تنش‌ها بین تل‌آویو و واشنگتن را کم کند.

در حالی که دعوت از نتانیاهو توسط رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا برای حضور و سخنرانی درباره ایران در کنگره، مخالفت‌های زیادی را در میان آمریکایی‌ها به راه انداخته، این مخالفت‌ها در محافل رسانه‌ای و احزاب سیاسی صهیونیستی هم در حال تشدید است.

 روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در گزارشی با بیان اینکه «جمهوری‌خواهان نسبت به اوباما بر ایران سخت‌گیرتر نخواهند بود»، از نتانیاهو خواست سفر و سخنرانی خود در کنگره آمریکا درباره مذاکرات هسته‌ای ایران را به تعویق بیاندازد.

در گزارش این روزنامه آمده است: «اگر نخست‌وزیر اسرائیل خواهان ایجاد اجماع در آمریکا درباره تهدید ایران است، تنها راه برای این کار، تعویق سخنرانی‌اش به پس از انتخابات اسرائیل، دور شدن از کنگره تا آن موقع و کاهش تنش‌ها (با آمریکا) است».

هاآرتص توصیه می‌کند: «باید جامعه یهودیان آمریکا را به همکاری و کار با دولت آمریکا تشویق کرده و دوستانمان را در هر دو حزب به ایجاد یک موضع با ادعای بیشتر در قبال تحریم‌ها(علیه ایران)،‌ چارچوب توافق و نتایج و عواقب مبارزه‌طلبی ایران سوق دهیم».

   در این گزارش آمده است: «تنها راهی که بتوان جلوی ایجاد اجماع را گرفت، ایراد سخنرانی است که این سخنرانی اهانتی به رئیس‌جمهوری تلقی می‌شود که دو بار منتخب مردم شده است. البته چنین کاری به جهان هم نشان خواهد داد چطور دولت اسرائیل روابط خودش را با بزرگترین متحد خودش به این وضع آشفته کنونی کشانده است».

انتهای پیام/

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها