امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۴:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144740
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فیصل مقداد معاون وزیر خارجه سوریه پنجشنبه شب در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری ...

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فیصل مقداد معاون وزیر خارجه سوریه پنجشنبه شب در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما با تبریک ایام دهه فجر به ملت و دولت ایران،‌ گفت‌: انقلاب اسلامی در منطقه معادلات را تغییر داد و در دنیا نیز تاثیر عمیقی گذاشت و امیدواریم با کمک برادران ایرانی،‌ سرزمین‌های عربی را از اشغال تروریست‌ها و رژیم صهیونیستی آزاد کنیم.

وی با بیان اینکه پشت سر همه تروریست‌های سوریه، رژیم صهیونیستی قرار دارد، یادآور شد: پیش‌بینی من این است که در سال 2015 این بحران پایان یابد.

فیصل مقداد با اشاره به کمک کشورهای غربی به تروریست‌ها نیز افزود: امروز اتاق‌های عملیات در بروکسل، پاریس و لندن در حال کمک اطلاعاتی، تسلیحاتی و رسانه‌ای به تروریست‌ها هستند.

معاون وزیر خارجه سوریه علت اصلی بحران در سوریه را زیر بار نرفتن بشار اسد در مقابل زیاده‌خواهی‌ها و تأکید آن بر حفظ تمامیت ارضی سوریه در قبال کشورهای غربی و همسایه خواند و اظهار داشت: تلاش کردیم با ترکیه اختلافات را کنار بگذاریم و منافع مسلمانان منطقه را حفظ کنیم؛ اما آنها به دنبال ضربه زدن به این منافع هستند. اردوغان در خصوص سوریه،‌ بی انصاف بود و این در حالی بود که ما در کنار ملت ترکیه بودیم.

وی سران کشورهای غربی از جمله فرانسه و انگلیس را سیاستمدارانی درجه چندم خواند که مانند گذشتگانشان استراتژیست و بزرگ نیستند و خاطرنشان کرد: آنها افرادی کوته بین و کوچک نگر هستند. این سران تابع نتانیاهو هستند و نمایندگان مردم کشورشان نمی‌باشند.

فیصل مقداد در خصوص نقش سازمان ملل نیز گفت: آنها به مردم سوریه کمک کردند تا از کشور خارج شوند تا تروریست‌ها سنگر‌های بیشتری در شهرها داشته باشند و در برخی مواقع در کنار تروریست‌ها علیه دولت مرکزی بودند.

معاون وزیر خارجه سوریه در خصوص درخواست برخی کشورها برای بازگشایی مجدد سفارتشان در دمشق نیز گفت: از اروپا و کشورهای دیگر منطقه تماس می‌گیرند و قصد دارند سفارتخانه‌هایشان در سطحی پایین‌تر از سفیر در دمشق بازگشایی شود و گفت‌وگوهایی در پشت درهای بسته در این زمینه صورت گرفته، اما آنها از رژیم صهیونیستی و آمریکا هراس دارند.

مشروح این اظهارات بعدا منتشر می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها