امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144741
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، نیروهای ارتش سوریه در کنار نیروهای دفاع ملی این کشور خود را برای آغاز عملیات زمینی ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، نیروهای ارتش سوریه در کنار نیروهای دفاع ملی این کشور خود را برای آغاز عملیات زمینی گسترده‌ و دقیقی در شهر «الزبدانی» در منطقه «القلمون غربی» واقع در ریف دمشق آماده می‌کنند و هدف از این عملیات آزادسازی کامل این شهرک عنوان شده است، به ویژه آنکه ارتش سوریه از گروه‌های مسلح این منطقه خواستار بر زمین گذاشتن سلاح و تسلیم خود شده‌اند، تا به موازات آن شخصیت‌های بزرگ و شیوخ این شهرک نیز از این گروه‌ها خواستار تسلیم خود و اجتناب از درگیری نظامی در این منطقه شوند که با مخالفت این گروه‌ها مواجه شد.

یک منبع میدانی سوری در این خصوص تاکید کرد: هم اکنون درگیری‌های شدیدی در منطقه «جبل الغربی» مشرف به شهرک «الزبدانی» و بخصوص در موانع نظامی این منطقه از جمله مانع استراتژیک «الهوی» که پس از آزادسازی شهرک «معدر» در نزدیکی مرزهای لبنان، خط مقدم درگیری ارتش سوریه با گروه‌های مسلح به شمار می‌آید و تعدادی از تپه‌‌های همجوار از جمله «المریجات»، جریان دارد.

این منبع افزود:‌ اطلاعات ویژه‌ای وجود دارد که تاکید می‌کند، پس از حملات گسترده ارتش سوریه در این محور و متحمل شدن ضربات مهلک و سنگین از سوی نیروی هوایی و یگان توپخانه تعدادی از این گروه‌ها از این منطقه وادار به عقب نشینی شدند.

منبع مذکور ادامه داد: ارتش سوریه و پس از مجموعه حملاتی که عناصر مسلح علیه شماری از مواضع ارتش سوریه در دو شهرک «یابوس» و «کفیر یابوس» با هدف نزدیک شدن به منطقه «المصنع» در نزدیکی مرزهای لبنان انجام دادند، با عملیات گسترده ارتش سوریه با هدف باز پس گیری تعدادی از نقاط استراتژیک اشغال شده انجام دادند و ضمن باز پس گیری این نقاط، در مواضع جدیدی متمرکز شدند.

این منبع میدانی سوری تصریح کرد:‌ هدف عملیات‌های ارتش سوریه آزادسازی آخرین پایگاه‌ها و مواضع گروه‌های مسلح در منطقه القلمون واقع در شمال غربی دمشق است.

منبع مذکور با اشاره به اینکه ارتش سوریه آمادگی خود را برای آغاز عملیات دقیق و مهم خود را در این منطقه آغاز کرده، درباره اهمیت این عملیات گفت:‌ این عملیات به این جهت حائز اهمیت است، چون موجب قطع خطوط امداد و کمک‌رسانی گروه‌های مسلح در محور مرزهای غربی لبنان به القلمون شرقی و گسترش دامنه امنیت نوار مرزی و بزرگراه بین المللی دمشق – بیروت از حملات گروه‌های مسلح تروریستی است.

این منبع تاکید کرد که هدف مهم‌تر این عملیات تنگ کردن حلقه محاصره گروه‌های مسلح در دو منطقه «عین الفیجه» و «وادی بردى» و تکمیل این حلقه محاصره دانست، چون این دو منطقه گذرگاه اصلی گروه‌های مسلح از مرزهای لبنان به غوطه غربی است.

منبع مذکور گفت:‌ عملیات ارتش سوریه در این منطقه به دلیل ساختار و بافت خاص جغرافیایی این منطقه که کوهستانی و ناهموار است، سخت و پیچیده و در عین حال بسیار مهم است و هم اکنون درگیری‌ها در دشت الزبدانی و تپه‌های اطراف آن که منطقه قدیمی الزبدانی شمرده می‌شود و گروه‌های مسلح در آن تمرکز بیشتری دارند، به شدت جریان دارد.

این درحالی است که گروه‌های مسلح هم اکنون بر بخش قدیمی الزبدانی و برخی از مناطق اطراف و کوه‌های اطراف و برخی از روستاهای همجوار الزبدانی مانند الروضه، مضایا و عین الحور تسلط دارند.

هفته گذشته گروه‌های تروریستی تکفیری جبهه النصره و آزادگان شام تلاش کردند، با نزدیک شدن به بزرگراه بین المللی بیروت – دمشق، واقع در جنوب شهرک‌های یابوس و کفیر یابوس این شهرک‌ها را تصرف و به این بزرگراه نفوذ کنند که با مقابله ارتش سوریه مواجه شدند.

انتهای پیام/ز

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها