امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۸:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144751
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 170
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در این اجرا کوارتت هلند با اعضای خود متشکل از ساکسفون تنور: یوری هونینگ، پیانو: ولفرت بردرود، باس: گولی

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در این اجرا کوارتت هلند با اعضای خود متشکل از ساکسفون تنور: یوری هونینگ، پیانو: ولفرت بردرود، باس: گولی گودموندسون و درامز: جوست لیجبارت؛ قطعاتی چون آرزو، رونسانس، دایسکی من، بگذار بمیرم، پروانه از ساخته‌های یوری هونینگ،‌ قاصد به آهنگسازی سیموز، آواز غمین ساخته کارلا بلی و راه بهشت به آهنگسازی ولفرت بردرود را اجرا خواهند کرد.

 کوارتت هلند توسط «یوری هونینگ» در سال 2009 تشکیل شد. این کوارتت تازه‌ترین گروه هونینگ نوازنده ساکسیفون است که رشد و بالندگی نوازندگی او را در سطحی جدید نمایان می‌کند. در این گروه جدید، چشم انداز صوتی و افکت‌های صوتی الکترونیک بخشی از صدای کل است و خواهد بود.

آغاز کار هونینگ با تریوی یوری هونینگ بود که در سال 1990 تشکیل شد و در همان سال با نوازنده شناخته شده پیانو میشا منگلبرگ همکاری داشت که دستاورد آن ضبط و انتشار آلبومی بر اساس بداهه نوازی بود. دو سال بعد، ارنست ریجسگر، نوازنده ویولن سل نیز به آنها پیوست که آلبومی دیگر را در سبک جاز منتشر کردند. او سپس گروه غیرآکوستیک Yuri Wired Paradise (بهشت  هیجان زده) را در سال 2006 تشکیل داد. این گروه برای او موفقیت‌های جهانی‌ای را در سبک معاصر جاز-راک در پی داشت. او در این بستر نیز از سبک‌های بسیاری، از پاپ و جاز گرفته تا موسیقی کلاسیک، الهام گرفته است. 

در سال 2001، یوری هونینگ جایزه جاز ادیسون را برای آلبوم «هفت» دریافت کرد که در آن به دعوت پیانیست معروف پال بلی، پال موتین، نوازنده درامر، و کری پیکاک، نوازنده باس همکاری داشت. در همان سال، تور «Orient Express (بیان شرق)» را برگزار کرد.

از دیگر فعالیت‌های او می‌توان به پروژه های مشارکتی او در دهه گذشته اشاره کرد: آلبوم «سمفونیک» با همراهی ارکستر متروپل، آلبوم «مسیر خاطره»  با همراهی اعضای ارکستر تالار کونینک لیک، آلبوم «فاز پنجم» به همراهی فلوریس کلینکرت و اخیرا بازسازی رسیتال باخ با نوازنده رکوردر، اریک بوسگراف.

کوارتت هلند به سرپرستی یوری هونینگ یکشنبه 26 بهمن ماه ساعت 21 و دوشنبه 27 بهمن ماه ساعت 18:15 در تالار وحدت به روی صحنه می رود.

انتهای پیام/

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار