امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144761
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، نشست رسانه‌ای فیلم سینمایی «تا آمدن احمد» امشب با حضور صادق دقیقی کارگردان، پروانه مرزبان ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، نشست رسانه‌ای فیلم سینمایی «تا آمدن احمد» امشب با حضور صادق دقیقی کارگردان، پروانه مرزبان تهیه‌کننده، فریدون شیردل مدیر فیلمبرداری، صداگذار آرش قاسمی و افسر اسدی بازیگر در سالن سعدی برج میلاد تهران برگزار شد.

پروانه مرزبان در ابتدای این نشست گفت: شهدای خارک مظلومیت خاصی داشتند و تا به حال فیلمی درباره آنها ساخته نشده بود ما 2800 روز جنگیدیم و 2840 بار منطقه خارک مورد حمله قرار گرفت. مردم این موضوعات را نمی‌دانند و حتی شرکت نفت هم در جریان این موضوع نبود.

وی افزود: زمانی که رژیم عراق می‌خواست به کشورمان حمله کند هدف اول آنها جزیره خارک بود که اگر این جزیره را می‌گرفتند صادرات نفت مختل می‌شد.

مرزبان تأکید کرد: فیلم سینمایی «تا آمدن احمد» را به درخواست مردم خارک ساختیم.

در ادامه این نشست افسر اسدی بازیگر این فیلم درباره لهجه خود گفت: لهجه من در این فیلم ترکیبی از زبان آذری و بوشهری بود و زمانی که فیلم‌نامه به من پیشنهاد شد 2 روز بیشتر برای تمرین فرصت نداشتم که در نهایت یک فرد بومی لهجه را با من تمرین کرد.

صادق دقیقی کارگردان «تا آمدن احمد» عنوان کرد:‌ من نمی‌خواهم غر بزنم که به این وسیله فیلم دیده شود اما واقعاً ما به کدام سمت می‌رویم 25 سال از جنگ می‌گذرد و حالا تا اسم فیلم های جنگی می‌آید همه در مقابلش گارد می‌گیرند.

وی افزود: رسانه‌ها و منتقدان اول فیلم را ببینند و سپس ما را نقد کنند ما در این فیلم شعار ندادیم و فقط یک زندگی معمولی را به تصویر کشیدیم.

دقیقی ادامه داد: مردم ما فکر می‌کنند جنگ فقط در مناطق مرزی بوده اما بیشترین حمله به جزیره خارک شده است. آیا همه فیلم‌ها باید اجتماعی باشند فیلم‌های اجتماعی خوب و مهم هستند اما باید به این نوع فیلم‌ها هم اهمیت داده شود.

در ادامه این نشست فریدون شیردل مدیر فیلم‌برداری «تا آمدن احمد» درباره مراحل فیلم‌برداری این تیم گفت:‌ حدود یک و ماه و نیم شوتینگ ما طول کشید و مشکل ما بالانس نورهایی بود که شرایط خاص داشتند اما با توجه اشراف صادق دقیقی به مونتاژ بود حسنی بود که به کمک کرد تا محدود خطر را بدانم.

صادق دقیقی در پاسخ به این سؤال که ضعف فیلم‌نامه «تا آمدن احمد» باعث دیده نشدن بازیگران این فیلم شده است، گفت: این فیلم یک فیلم انتظار است یک فیلم پدرانه و مادرانه و ما سعی کردیم که در فیلم کمی هم از چاشنی طنز استفاده کنیم و در مجموع تلاش کردیم یک فیلم خوب داشته باشیم.

آرش قاسمی صداگذار «تا آمدن احمد» نیز در پایان این نشست در سخنانی درباره صداگذاری این اثر گفت: من امسال هفت کار انجام داده‌ام اما به صداگذاری فیلم تا آمدن احمد افتخار می‌کنم و این کار را خیلی دوست داشتم و همینکه تمام توانم را در این فیلم گذاشتم رضایت من را جلب کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها