امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۳:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144763
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تعداد 40 نفر از طرفداران عرفان ضاله کیهانی و مَستِرهای آن که اقدام به برپایی ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تعداد 40 نفر از طرفداران عرفان ضاله کیهانی و مَستِرهای آن که اقدام به برپایی کلاس‌ های غیر قانونی کرده بودند، در حین برگزاری کلاس دستگیر شدند که 16 نفر از آنان محاکمه و محکوم شدند.

این 16 نفر از مسترهای (مربیان) فرقه انحرافی حلقه بودند که بعد از دستگیری محمدعلی طاهری رئیس فرقه دروغین کیهانی، اقدام به برگزاری کلاس کردند و قصد زنده‌ نگه داشتن این جریان را داشتند که به همین منظور پرونده‌ای برای آنان در دادگاه تشکیل شد و دادگاه پس از بررسی، این 16 نفر را در مجموع به 37 سال حبس و 130 میلیون تومان ردّ مال محکوم کرد.

از آنجایی که جرم اصلی این افراد توهین به مقدسات بوده است، با توجه به میزان جرم، یک تا پنج سال حبس و به علت تحصیل مال نامشروع -به فراخور درآمد حاصله- محکوم به رد مال شدند. همچنین به علت کشف مشروبات الکلی برخی از آن‌ها باید جریمه نقدی پرداخت کنند.

به گزارش فارس، محمدعلی طاهری رئیس عرفان ضاله حلقه که به جرم توهین به مقدسات در حال گذراندن دوران محکومیتش در زندان اوین است، هم اکنون پرونده افساد فی الارض وی در دست بررسی است و سه تن از مراجع تقلید طی استفتائاتی که از سوی دستگاه قضا صورت گرفته است، حکم ارتداد طاهری را صادر کردند که دادگاه وی نیز به زودی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار