امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۹:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144765
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همایش ملی کرسی‌های نظریه‌پردازی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همایش ملی کرسی‌های نظریه‌پردازی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌ اکبر رشاد رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و با پیام تصویری آیت‌الله جوادی آملی صبح امروز در دو بخش عمومی و پنل‌های تخصصی در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

غلامعلی افروز دبیر علمی همایش در این جلسه گفت: با عنایت به ارزشمندی بحث نظریه‌پردازی و نقد علمی، تبادل اندیشه ناب، ضرورت گفتمان‌سازی در این عرصه و تقویت فرهنگ نظریه‌پردازی در جامعه اسلامی لازم است و برای این منظور بهتر است همایش ملی، منطقی و محلی داشته باشیم.

وی با بیان اهمیت نظریه‌پردازی افزود: نظریه‌پردازی و کرسی‌های نظریه‌پردازی موجب پویایی، فکری حیات علمی جامعه می‌شود و جامعه‌ای که نظریه‌پرداز دارد جامعه ماندگار است. دو گروه نظریه‌پرداز در جامعه هستند؛ گروهی که مؤلف هستند و نظریه را جمع می‌کنند و وضعیت موجود را ترسیم می‌کنند؛ گروه دیگر نیز پیشینه‌سازند و پیشینه‌محور نیستند، مولد و خلاق‌اند و با فرداها دست می‌دهند کاری می‌کنند که نظریه ماندگار شود.

این استاد دانشگاه افزود: ما باید به نظریه‌پرداز خلاق اهمیت بیشتری بدهیم و با شجاعت علمی نظریه‌های خود را بیان کنیم تا کارشناسان از نظریه‌ها استفاده کنند.

افروز در پایان گفت: ما تلاش داریم نظریه‌پردازی را به دانشگاه‌ها انتقال دهیم و این همایش حدود یک ساعت و نیم برنامه عمومی و دو ساعت برنامه اختصاصی در پنج سالن جدا دارند و کرسی‌های تخصصی عقلی و نقلی، معماری و هنر، علوم اجتماعی و علوم رفتاری دارد.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها