امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۵:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144767
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در سومین روز از دهه مبارک فجر عصر روز سه‌شنبه چهاردهم بهمن، هوشنگ علی‌مددی سرپرست رایزنی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در سومین روز از دهه مبارک فجر عصر روز سه‌شنبه چهاردهم بهمن، هوشنگ علی‌مددی سرپرست رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ژاپن با مسئولین بخش فلسفه دانشگاه تویو در توکیو ملاقات و مجموعه 21 جلدی دائرة‌المعارف بزرگ اسلامی که از سوی مرکز دایره المعارف بزرگ اسلامی (مرکز پژوهش‌های ایرانی و اسلامی) ارسال گردیده بود را به مسئولین این دانشگاه اهدا نمود.

در ابتدای این دیدار، سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان، سیدمحمدکاظم موسوی بجنوردی بنیانگذار و رئیس مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی را به روسای این دانشگاه معرفی و سپس مرکز پژوهش‌های ایرانی اسلامی و فعالیت های این مرکز را معرفی تشریح نمود و گفت: آثار این مرکز در دانشگاه‌ها و مراکز معتبرعلمی جهان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و برای اولین بار این مجموعه در کشور ژاپن به این دانشگاه اهدا می‌گردد.

وی اظهار امیدواری کرد که همه اساتید و دانشجویان ژاپنی از این مجموعه بهره‌مند شوند و خواستار گسترش همکاری‌ها و ارتباطات بیشتر دانشگاه تویو با دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشورمان شد و اظهار کرد: دانشگاه‌ها و مر اکز علمی جمهوری اسلامی ایران آماده همکاری در همه زمینه‌ها با دانشگاه تویو است.

مددی همچنین به معرفی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و نحوه همکاری این سازمان در بخش‌های مختلف به ویژه همکاری با دانشگاه‌ها و مراکز علمی پرداخت و آمادگی سازمان و رایزنی فرهنگی کشورمان در ژاپن را جهت هرگونه همکاری و مشارکت در برگزاری برنامه‌های مشترک اعلام داشت.

پروفسور شین ناگایی رئیس بخش دپارتمان مرکز پژوهش‌های فلسفه دانشگاه تویو ژاپن ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین مرکز دائرة المعارف بزرگ اسلامی گفت: از شما تشکر می‌کنم که این گنجینه ارزشمند برای اولین بار در ژاپن به دانشگاه ما راه یافت. ما به همه دانشگاه‌ها اعلام خواهیم کرد که همه می‌توانند از این مجموعه بزرگ و غنی استفاده و بهره‌برداری کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد علاقه‌مندی دانشجویان و اساتید ژاپنی به فرهنگ و تمدن ایرانی اشاره و اظهار امیدواری کرد که ما در آینده نزدیک همکاری‌های مشترک را گسترش دهیم.

رئیس بخش دپارتمان مرکز پژوهش‌های فلسفه دانشگاه تویو ژاپن همکاری و تبادلات بین دانشگاه‌های ژاپن و ایران را ارزشمند توصیف نمود و خواهان همکاری گسترده‌تر در زمینه‌های مختلف شد.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار