امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۲۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144780
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار سینماییی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست خبری فیلم سینمایی «بهمن» بعد از اکران این فیلم در کاخ جشنواره با حضور ...

به گزارش خبرنگار سینماییی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست خبری فیلم سینمایی «بهمن» بعد از اکران این فیلم در کاخ جشنواره با حضور مرتضی فرشباف کارگردان، جواد نوروز بیگی تهیه کننده، نسیم مرعشی نویسنده، فاطمه معتمدآریا، احمد حامد، مریم شیرازی و فریده اسماعیلی بازیگران، پویا پارسا مقدم تدوین گر و بهزاد کزازی طراح صحنه برگزار شد.

به گزارش فارس، در ابتدای این نشست مرتضی فرشباف گفت: قصه اصلی این فیلم برگرفته از زندگی واقعی مادر و مادربزرگ خودم است. با این تفاوت که مادربزرگم مرحوم شده است و مادرم در قید حیات است.

وی ادامه داد: بسیاری از ویژگی‌های کارکتر دختر و مادر این فیلم را از این 2 فرد زندگی ام گرفته ام و در ادامه با یک داستان کوتاه امریکایی تلفیقش کردم. در حقیقت ماجراهایی که دیدیم ماحصل 3 ماه اخیر زندگی مادربزرگم و ارتباطش با مادرم بود.

فرشباف اظهارداشت: نسیم مرعشی نویسنده خوبی است و داستان‌های کوتاه خوبی نوشته است. ایده اولیه این کار را 6 بار بازنویسی کردیم و بعد از آن که معتمدآریا به ما اضافه شد چیزی حدود 11 بار قصه فیلم را بازنویسی کردیم.

به گزارش فارس، در بخش دیگری از این مراسم معتمدآریا عنوان داشت: در مورد اینکه برخی‌ها می‌گویند چند سالی غیبت داشته ام، باید بگویم آخرین کارم فیلم اینجا بدون من به کارگردانی بهرام توکلی بود.

وی با بیان اینکه ما هنرمندان با اهالی مطبوعات رابطه بچه محلی داریم؛ افزود: مطبوعاتی‌ها بچه محل‌هایشان را دوست دارند و ما هم که 30 سال به طور مداوم کار می‌کردیم، شاید این 2 سالی که کمتر دیده شدم، خیلی زیاد به نظرشان آمده است.

نوروزبیگی نیز در این نشست خبری در مورد تنوع در آثاری که ساخته، گفت: وجود تنوع در کارهایم کاملا آگاهانه است و اگر نباشد اصلا نباید از ابتدا سرمایه‌گذاری می‌کردم. ما در دمای منفی 20 درجه فیلمبرداری می‌کردیم که کار بسیار سختی بود. من هم در حد بضاعتم تلاش کردم کار به خوبی پیش برود.

فرشباف در بخش دیگری از سخنانش راجع به ریتم کند فیلم توضیح داد: مدت زمان این فیلم 100 دقیقه بود و اینکه دوستان در مورد کند بودن ریتم آن صحبت می‌کنند نشان دهنده این است که تماشا کردنش برای مخاطب سخت بوده است. در حقیقت تم فیلم روی ایستایی زمان، توقف و سکون است.

وی ادامه داد: فکر می‌کنم چه از لحاظ استاتیک دوربین و بارش برفی که یکسره می‌بارد، احتیاجی به ته‌نشین شدن داشتیم.

معتمدآریا در ادامه سخنان خود گفت: به دلیل اینکه خودم در این فیلم حضور داشتم، نمی‌خواهم تعریف کنم. اما باید بگویم از صحنه صحنه بازی در این فیلم بسیار مشعوف شدم و از مخاطبین می‌خواهم در حال حاضر که اغلب فیلم‌های متنوع را می‌بینند، کمی صبورتر باشند.

احمد حامد نیز گفت: من بازیگر نیستم و بازیگری را دوست ندارم. اما خوب به هرحال 2 باری که بازی کرده‌ام، کاملا تصادفی بوده است.

او به شوخی گفت: هرکسی من را می‌بیند فکر می‌کند استعداد بازیگری دارم. در حقیقت یکی از دلایل اصلی من برای حضور در این فیلم بیشتر به این خاطر بود که فرشباف کارگردان جوان و بسیار پی‌گیری است.

به گزارش فارس، اسماعیلی نیز در این نشست عنوان داشت: شاید اولین و مهم‌ترین دلیلم برای حضور در این فیلم دعوتم از جانب فاطمه معتمدآریا بود و به پشتوانه حمایت‌های ایشان بسیار خوشحالم که در این فیلم بازی کردم.

شیرازی نیز گفت: قبلا شانس بازی مشترک در یک تئاتر را با فاطمه معتمدآریا داشتم اما کار تصویری مشترک با ایشان انجام نداده بودم. در کل باید بگویم که از همکاری با مرتضی فرشباف لذت بردم.

فرشباف درمورد تاثیر موفقیت فیلم اولش در فیلم دومش عنوان داشت: فیلم اولم (سوگ) را خیلی‌ها دوست داشتند. در مورد بهمن نیز باید بگویم که حدود 8 ماه از متن این کار را در امریکا نوشته‌ام.

نسیم مرعشی در پایان این نشست گفت: مادرانگی این فیلم را خیلی دوست داشتم و سعی کردیم در کنار آن خطوط دیگری را هم در فیلمنامه بگنجانیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها