امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۰:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144786
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۸
تعداد بازدید: 116
امیر حسین قناتی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به نشست واردکنندگان رسمی و غیررسمی خودرو با ...

امیر حسین قناتی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به نشست واردکنندگان رسمی و غیررسمی خودرو با وزارت صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: دستورالعمل جزئیات طرح ساماندهی واردات خودرو در حال نهایی شدن است.

وی تصریح کرد: طرح ساماندهی واردات خودرو به منظور رعایت حقوق مصرف‌کننده و ارائه خدمات پس از فروش مناسب به خریداران خودروهای خارجی مطرح و پیگیری شد.

مدیر صنایع خودرو وزارت صنعت در مورد برخی انتقادهای مطرح شده در مورد محدود شدن واردات خودرو در پی طرح ساماندهی واردات خودرو، گفت: این طرح باعث مسدود شدن واردات خودرو توسط افراد متفرقه نمی‌شود، زیرا علاوه بر واردات خودرو توسط نمایندگی‌های مجاز شرکت‌های مادر خودرو ساز، شرکت‌های متفرقه نیز می‌توانند به دو روش برای واردات خودرو اقدام کنند.

قناتی توضیح داد: یکی از این روش‌ها این است که واردکننده متفرقه پس از واردات خودرو از طریق نمایندگی رسمی، برای ارائه خدمات پس از فروش به خریداران اقدام کند و در واقع خودش شبکه خدمات پس از فروش را ایجاد کند.

وی ادامه داد: در روش دیگر نیز نماینده متفرقه می‌تواند از طریق نمایندگی رسمی نسبت به واردات خودرو اقدام کند و خریداران از شبکه خدمات پس از فروش نمایندگی‌های رسمی برخوردار شوند.

مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت در پاسخ به این سؤال که واردکنندگان رسمی تمایلی برای واردات خودرو از طریق شرکت‌های متفرقه ندارند، گفت: این گونه نیست،‌ زیرا طبق اعلام واردکنندگان خودرو 70 درصد واردات خودرو توسط شرکت‌های غیررسمی انجام می‌شود و در صورت واردات خودرو از طریق این شرکت‌ها و با نظارت نمایندگان رسمی، حجم واردات از طریق نمایندگی‌های رسمی افزایش خواهد یافت و این مسئله دلیلی برای استقبال نمایندگان رسمی از واردات خودرو توسط افراد متفرقه است.

وی همچنین در مورد تعیین تکلیف ثبت سفارش‌های قبلی انجام شده برای واردات خودرو توسط شرکت‌های متفرقه‌، گفت: در این زمینه مشکلی وجود ندارد و همه خودروهای ثبت سفارش شده به کشور وارد خواهند شد.

قناتی تصریح کرد: ثبت سفارش خودرو از ابتدای بهمن 93 تنها توسط نمایندگان رسمی قابل انجام است، ولی برای ثبت سفارش‌های قبلی مانعی وجود ندارد.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها